وعده وزیر ارتباطات در رابطه با بهبود کیفیت اینترنت

رسانه کلیک – «محمدجواد آذری جهرمی» امروز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با بهبود کیفیت اینترنت و خبرهای  تکمیلی در این خصوص خبر داد.

وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران از فعالیت دوساله‌ وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات در حوزه رگولاتوری و بهبود کیفیت اینترنت که به تازگی به بار نشسته خبر داد و اعلام کرد به زودی خبرهای تکمیلی درخصوص آن اعلام خواهد شد: «در چند سال اخیر ۳۰۰ هزار مشترک پهن‌باند را به بیش از ۷۰ میلیون مشترک رساندیم. کمیت در توسعه خدمات داده و اینترنت در کشور پیشرفت چشمگیری داشته اما مطالبه مردم بیش از کمیت به کیفیت مربوط است. این پروژه در دنیا به این صورت توسط رگولاتوری‌ها و تنظیم مقررات و نظارت دولتی بر اپراتورها انجام می‌شود و تاثیر بی‌نظیری بر کیفیت اینترنت دارد. به زودی درباره آن اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.»

آذری جهرمی درباره سهم ۱۰ درصدی اقتصادی دیجیتال از اقتصاد کل کشور گفت: «این هدفی است که در شورای عالی فضای مجازی تصویب شده و باید تلاش کنیم به این هدف برسیم. سهم ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۵ در اقتصاد کشور ۱.۸ درصد بود که در سال گذشته به عدد ۲.۸۸ رسید.

اقتصاد دیجیتال متشکل از فعالیت‌های دیجیتال است که شامل تراکنش‌های خرده فروشی و تاکسی‌های اینترنتی می‌شود. سهم اقتصاد دیجیتال کشورهای همسایه از کل اقتصاد چیزی حدود ۸.۵ درصد است و بر اساس برنامه افق ۱۴۰۴ ایران، ما باید با ۱۰ درصد سهم، جایگاه اول را داشته باشیم. البته این کار نیاز به محاسبات اقتصادی دارد. ضمن این که ظرفیت حوزه آی.سی.تی برای کسب این سهم ظرفیت خوبی است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.