اسنشال، شرکت تحت مدیریت اندی رابین تعطیل می شود

رسانه کلیک – شرکت اسنشال که اندی رابین آن را مدیریت می کند، به دلیل نبود برنامه روشن و منابع مالی کافی، پروژه جم را متوقف کرده و دیگر به فعالیت خود ادامه نخواهد داد.

اسنشال، شرکت تولیدکننده گوشی های هوشمند اندی رابین، خالق اندروید در حال تعطیل شدن است. بنابراین دیگر خبری از بروزرسانی های امنیتی و یا حتی پشتیبانی از کاربران گوشی های Essential نیست. به علاوه، سرویس نیوتن میل که در سال 2018 توسط کمپانی رابین خریداری شد، در ماه مه متوقف می شود.

شرکت اسنشال در سال گذشته از پروژه جم رونمایی کرد. این نام در واقع به یک گوشی مفهومی بلند قامت اشاره می کند که قرار بود دومین گوشی هوشمند ساخت این کمپانی باشد. با این حال اسنشال به تازگی در وب‌سایت خود نوشته که پروژه جم و نبود خط مشی واضح برای تولید و عرضه آن به مشتری، دلیل اصلی تعطیلی این شرکت بوده است.  

اسنشال در تاریخچه پنج ساله خود، به سبب ارتباط با اندی رابین شهرت پیدا کرده است. زمانی که این کمپانی آمریکایی در سال 2017 از گوشی Essential و در واقع تنها محصول خود رونمایی کرد، به نقش رابین به عنوان یکی از خالقین اندروید در بازار دستگاه های هوشمند تکیه داشت. هرچند که در همان سال، نشریه های مختلفی از دلیل اسرارآمیز رابین برای ترک گوگل در سال 2014 پرده برداری کردند. طبق این گزارش ها، گوگل پس از اطلاع یافتن از رابطه نامشروع رابین با یکی از زیردستان خود، از وی خواسته تا کمپانی را ترک کند. ظاهرا رابین با تقبل هزینه 90 میلیون دلاری، این ماجرا را مخفی نگه داشته است.

سرنوشت شوم اسنشال پس از عدم موفقیت فروش کافی گوشی های هوشمند (با قیمت 699 دلار) تقریبا معلوم شد و رابطه رابین با این کمپانی نتوانست فرصت دوباره ای را جهت شروع دوباره مهیا کند. در واقع انتظار می رفت که خبر تعطیلی Essential خیلی زودتر اعلام شود. رابین پس از ترک گوگل، شرکت سرمایه گذاری Playground Global را تاسیس کرد. اما این کمپانی نیز در اکتبر گذشته هرگونه ارتباط با موسس خود را قطع کرد و مهم ترین منبع مالی Essential از بین رفت.  

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .