هواوی دوباره به سرقت اسرار تجاری متهم شد

رسانه کلیک – علاوه بر نقض تحریم ها، شرکت هواوی به تازگی با اتهامات جدیدی مواجه شده که به سرقت اسرار تجاری از شرکت های آمریکایی اشاره می کنند.

وزارت دادگستری ایالات متحده، هواوی و دو زیرمجموعه آمریکایی وابسته به این شرکت را به توطئه برای سرقت اسرار تجاری متهم کرد. یک کیفرخواست جدید مربوط به 16 پرونده، روز گذشته در بروکلین به اتهامات قبلی هواوی اضافه شد. این کیفرخواست، به اسامی متعددی از جمله وانژو منگ اشاره کرده است. وی در حال حاضر رییس بخش مالی کمپانی چینی بوده و با اتهامات کلاهبرداری متعددی روبه‌رو شده که می تواند منجر به زندانی شدن منگ شوند.

به هر حال اتهامات جدید علیه هواوی، به تلاش طولانی مدت برای سرقت مالکیت معنوی از شش کمپانی خاص اما بدون نام آمریکایی اشاره می کنند. گفته می شود این کمپانی چینی با ورود به توافق نامه های محرمانه و سپس نقض آن ها، بهره گیری و استخدام افراد از شرکت های رقیب و استفاده از متخصصین خبره به عنوان نماینده، در نقل اسرار تجاری و نقض حق نشر دست داشته است. این کمپانی همچنین برای کارمندانی که موفق به جمع آوری اطلاعات محرمانه از رقبا شوند، جایزه تعیین کرده است.

طبق کیفرخواست تنظیم شده در دادگاه بروکلین، هواوی موفق شده تا اطلاعات محرمانه در خصوص کد منبع روتر اینترنت، فناوری آنتن سلولی و رباتیک را به سرقت برده و بدین ترتیب با حذف هزینه های تحقیق و توسعه (R&D)، به یک مزیت رقابتی ارزشمند دست یابد. ظاهرا موکلین این شرکت در هنگام بازجویی مقامات آمریکایی در خصوص سرقت مالکیت معنوی، اظهارات اشتباه و نادرستی را بیان کرده اند.

علاوه بر این، وزارت دادگستری و سازمان FBI، شرکت هواوی را به کمک رسانی به دولت های کره شمالی و ایران برای نظارت داخلی متهم کرده اند. این اتهامات، قطعا تنش بیشتری را به رابطه نه چندان دوستانه بین آمریکا و تولیدکننده چینی اضافه خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.