شیفر

رکوردشکنی فیلم Parasite پس از اسکار همچنان ادامه دارد

رسانه کلیک – طبق گزارش های باکس آفیس، موفقیت ها و رکوردشکنی فیلم Parasite حتی پس از کسب جایزه اسکار نیز همچنان ادامه دارد.

همین چند روز پیش بود که تازه ترین ساخته بونگ جون هو یعنی فیلم Parasite، موفق شد تا اسکار بهترین فیلم سال را به خود اختصاص دهد. اما اینطور که پیداست موفقیت ها و رکوردشکنی های این فیلم تمامی ندارد.

فیلم پیچیده بونگ جون هو توانست تا در آخر هفته گذشته، 5.5 میلیون دلار دیگر را برای عوامل فیلم به ارمغان بیاورد. رسانه ها از افزایش 234 درصدی بلیت های فروخته شده خبر می دهند. طی ده سال گذشته این نخستین باری است که چنین اتفاقی برای برندگان اسکار بهترین فیلم رخ می دهد.

انگل تاکنون موفق شده تا میزان درآمد خود را در ایالات متحده به 44 میلیون دلار برساند. گفتنی است که این اتفاق به ندرت برای یک فیلم خارجی پیش می آید. اکران Parasite در کشورهای دیگر نیز با استقبال فراوانی مواجه شده و 12.7 میلیون دلار دیگر را برای سازندگان به همراه داشته است. درآمد کلی انگل در حال حاضر به 204 میلیون دلار می رسد.

فیلم Parasite

همانطور که می دانید Parasite اولین فیلم خارجی زبان است که توانسته جایزه اسکار بهترین فیلم سال را به خود اختصاص دهد (برندگان اسکار 2020 مشخص شدند). انگل در مجموع در شش بخش نامزد دریافت جایزه بود و در این میان موفق شد تا اسکار بهترین کارگردانی، بهترین فیلم نامه اورجینال و بهترین فیلم خارجی زبان را نیز از آن خود کند.

ساخته معروف بونگ جون هو پس از اسکار، در 2001 سینمای آمریکای شمالی به نمایش درآمد. آخرین مجموعه خارجی که موفق به چنین افتخاری شده، فیلم Kung Fu Hustle محصول سال 2004 بوده است.

برندگان اسکار بهترین فیلم معمولا شانس خوبی برای درخشش بیشتر در باکس آفیس پیدا می کنند. اگر به خاطر داشته باشید برنده سال گذشته یعنی Green Book نیز یک هفته پس از مراسم، توانست تا اتفاق جدیدی را در باکس آفیس رقم زده و میزان سودآوری خود را 121 درصد افزایش دهد. درآمد کلی این فیلم که ستارگانی همچون ماهرشالا علی و ویگو مورتنسن در آن به ایفای نقش می پردازند، در پایان از مرز 329 میلیون دلار عبور کرد. فیلم Moonlight ،The Artist ،Slumdog Millionaire و Million Dollar Baby نیز از دیگر برندگانی هستند که پس از دریافت جایزه، میزان سودآوری آن ها به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

منبع variety

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.