امکانات و محصولات جدید مستر بلیط رونمایی شد

رسانه کلیک – نشست خبری رونمایی از اپلیکیشن مستر بلیط در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

حمیدرضا اشجع، قائم‌مقام هلدینگ عتیق گشت، موسس و مدیرعامل مستر بلیط در این نشست خبری گفت: «مستر بلیط در زمستان 94 متولد شد و تا امروز که چهار سال از تولد آن می‌گذرد، سرویس خرید آنلاین بلیط در اختیار مسافران قرار گرفته است.»

مدیر عامل مستر بلیط تاکید کرد: «در آن زمان با فروش ۳۰۰ بلیط در روز مشتریان این دید را داشتند که قیمت ارزان‌تر است. در ادامه تیر ۹۵ فروش بلیط اتوبوس و مرداد ۹۵ فروش بلیط قطار را در این سامانه راه‌اندازی کردیم.»

او با ارایه آماری از درصد فروش اپلیکیشن و وب‌سایت مستر بلیط ادامه داد: «55 درصد فروش از طریق اپلیکیشن و 45 درصد از فروش وب‌سایتی است. روزانه بیش از ۱۰ هزار بلیط سفر صادر می‌شود.»

اما تیم مستر بلیط در چهارمین سالگرد تولد مستر بلیط با راه انداری باشگاه مشتریان تلاش کرده‌اند تجربه مشتریان خود را برای خرید بلیط به صورت یکسان کنند.

اشجع با اشاره به برنامه‌های مستر بلیط در این راستا گفت: «ارائه سرویس سفرهای ترکیبی داخلی کشور، نوآوری دیگر مستربلیط خواهد بود. این کار در سطح بین‌المللی رایج بوده و حتی در سفرهای با ماشین شخصی بسیار صورت می‌گیرد.»

او با تاکید بر این نکته که نسخه دوم محصول به مرور زمان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، به ارائه پیشنهاد‌های ویژه به مشتریان اشاره کرد و ادامه داد: «در سامانه یکپارچه مشتریان، مشتری می‌تواند با استفاده از اطلاعات درج شده در سوابق فعالیتی، کارهای خود را انجام دهد.»

مدیر عامل مستر بلیط با اشاره به همکاری مستر بلیط با استارتاپ اکیپ ادامه داد: «اکیپ استارتاپی در زمینه کارپولینگ است. یعنی می‌توانید برای سفر، تعداد مسافران خود را مشخص کرده و مسافران بتوانند با پیدا کردن شما سفر راحت‌تری داشته باشند.»

 اشجع با تاکید بر برنامه‌های آینده مستربلیط افزود: «طراحی هویت بصری جدید با تغییرات در رنگ و لوگو، ورود به بازار سفرهای سازمانی، ورود به بازار فروش تلفنی بلیط سفر (باتوجه به اتفاقات اخیر اینترنت این تصمیم گرفته شده است)، ورود به بازار تاکسی‌های بین‌شهری که با همکاری پلتفرم ماکسی‌تاکسی از برنامه‌های اتی مستر بلیط است.»

او در ادامه با اشاره به برنامه‌های آتی مستر بلیط، افزود: «ورود به بازار حمل‌ونقل دریایی با کشتی‌ها و ورود به بازار اجاره خودرو که با همکاری تیم ناواران این کار صورت خواهد گرفت. البته این کار نیازمند فرهنگ‌سازی در سطح کشور است.»

مدیر عامل عقیق گشت با اشاره به سوابق 11 ساله فعالیت عتیق گشت گفت: «عقیق گشت سه مرتبه تغییر داشته است. در ابتدا یک آژانس فروش بلیط بود، در مرحله دوم مستر بلیط راه‌اندازی شد و در سومین مرحله، عتیق گشت به بستری برای ارائه خدمات گردشگری تبدیل شده است.»

او به قابلیت های متفاوت اپلیکیشن جدید اشاره کرد و افزود: «ایرپلین تیکت، رادار ۳۶۱، وینوپر (دستیار حرفه‌ای برای تورلیدرها)، گردگرد (مجله گردشگری)، بازی گردشگری پوآرو بر بستر گیمیفیکیشن، ایران‌گرد، ایران تاپ تورز (IranTopTours) مارکت‌پلیس تورهای گردشگری برای خارجی‌ها از جمله قابلیت های ماست.»

او در پاسخ به خبرنگار کلیک در رابطه با دوران قطعی اینترنت و حوادث اخیر و میزان تاثیرات منفی این وقایع در صنعت گردشگری و اثراتش بر فعالیت مستر بلیط گفت: «در دوره قطعی اینترنت، با استفاده از ‌پیامک سعی کردیم تا مسافران و گردشگران را از اخبار مطلع کنیم اما خسارت ۹ میلیاردی به‌خاطر فطعثی اینترنت به ما وارد شد.

در زمان حادثه هواپیمای اوکراینی نیز ترس مسافران خارجی خسارت زیادی به ما وارد کرد. همچنین در موضوع کرونا نیز تعداد زیادی از سفرها و بلیط‌های گردشگران به سراسر جهان کنسل شد که این موضوع شامل حال مستربلیط نیز می‌شود. تمرکز روی بلیط خارجی نداشتیم، بیشتر به توسعه گردشگری داخلی داریم تا به ایران ‌پایداری برسیم. با استفاده از زیرمجموعه‌ها سعی داریم تا صنعت گردشگری کشور را بهبود بخشیم.»

اشجع در پاسخ به سوالی در رابطه به این موضوع که در حال حاضر میان اسنپ تریپ و علی بابا بحثی در رابطه با رتبه یک بودن مطرح است و با این اوصاف مستر بلیط رتبه چندم را در این میان به خود اختصاص داده است، گفت: «در حال حاضر در روز بیش از 10 هزار بلیط می‌فروشیم و می‌توان گفت در این صنعت رتبه دوم متعلق به ماست. اما در رابطه با موضع اسنپ تریپ باید به این نکته اشاره کنم که اغلب فروش این تیم از طریق کانال‌های فروش زیادی است که به آن‌ها تعلق دارد از جمله آپ؛ که کانال فروش ناپایداری برای آنهاست. از طرفی نیز از دامپینگ استفاده می‌کنند. با این اوصاف فروش این تیم ناپایدار است و تمرکز آنها بیشتر بر موضوع رزو هتل است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .