ایران خودرو از رانا برقی و دنا پلاس پلاگین هیبریدی رونمایی کرد

رسانه کلیک – ایران خودرو امروز دو خودروی جدید، رانا برقی و دنا پلاس پلاگین هیبریدی را معرفی کرد.

ظاهرا ایران خودرو تصمیم گرفته به جای تحویل خودروهای پیش فروش شده، تنها از محصولات جدید رونمایی کند. این خودروساز که در گذشته نه چندان دور از خودروهای رانا و سورن سال رونمایی کرده بود، حال دو خودروی دیگر را در معرض دید عموم قرار داده است (ایران خودرو از رانا سال و سورن سال رونمایی کرد). رانا برقی و دنا پلاس پلاگین هیبریدی این خودروها را تشکیل می دهند و همانطور که می توان از نام آن ها حدس زد، برای کاهش مصرف بنزین و تولید کمتر آلودگی توسعه پیدا کرده اند.

رانا برقیرانا برقی به یک باتری 30 کیلووات ساعتی مجهز شده که برای شارژ آن به 8 ساعت زمان نیاز است. بر اساس اعلام ایران خودرو، حداکثر سرعت آن به 140 کیلومتر می رسد. موتور برقی مورد استفاده در آن قادر به تولید 122 اسب بخار قدرت و 220 نیوتن متر گشتاور است. ایران خودرو برای این محصول خود گیربکس اتوماتیک درنظر گرفته که مشابه گیربکس پژو 207 است.

خودروی دوم، دنا پلاس پلاگین هیبریدی است. موتور مورد استفاده در این خودرو قدرتی برابر با 122 اسب بخار در اختیار راننده قرار می دهد و حداکثر سرعت آن نیز به 130 کیلومتر بر ساعت می رسد. ایران خودرو ادعا کرده مصرف سوخت این خودرو برابر با 3.3 لیتر در هر 100 کیلومتر رانندگی است. دنا پلاس پلاگین هیبریدی از باتری 14 کیلووات ساعتی بهره می برد.

دنا پلاس پلاگین هیبریدیرانا برقی و دنا پلاس پلاگین هیبریدی می تواند نشان دهنده آینده نگری ایران خودرو باشد، اما با نگاهی به پروژه های گذشته به این باور می رسیم که چنین تفکری تنها یک سراب است. در حال حاضر بسیاری از شرکت های مطرح در جهان روی خودروهای هیبریدی و تمام الکتریکی سرمایه گذاری سنگینی کرده اند، ولی تا زمانی که انحصار در بازار خودروی ایران حاکم باشد، نباید منتظر پیشرفت در آن باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .