فروش پلی استیشن 5 از کنسول PS4 پیشی می‌گیرد؟

رسانه کلیک – به گفته موسسه تحلیلگر Ace در ژاپن، فروش پلی استیشن 5 تا پایان ماه مارس 2021 برابر با 6 میلیون دستگاه خواهد بود که این رقم بیشتر از فروش کنسول PS4 در بازه زمانی مشابه است.

زمان زیادی به عرضه کنسول های جدید پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس باقی نمانده و صاحبان هر دو پلتفرم سخت در تلاش هستند که در نسل نهم پیروز شده و بازار صنعت بازی های ویدیویی را به طور کامل تصاحب کنند. هرچند که همه چیز به قدرت و همچنین کیفیت و تعداد بازی های انحصاری کنسول های بعدی بستگی دارد، اما یکی از بزرگترین سوالات این است که کدام دستگاه فروش بیشتری خواهد داشت؟ با وجود اینکه هنوز نمی توان به طور قطع در این باره صحبت کرد، اما یکی از تحلیلگران ژاپنی میزان فروش پلی استیشن 5 در چند ماهه نخست عرضه را پیش بینی کرده که بر اساس آن، احتمالا شرکت سونی نسل جدید را با قدرت شروع می کند.

هیدکی یاسودا (Hideki Yasuda)، یکی از تحلیلگران موسسه‌ آماری Ace در کشور ژاپن، در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده از زمان عرضه تا پایان ماه مارس سال میلادی 2021، 6 میلیون کنسول پلی استیشن 5 در سراسر دنیا به فروش خواهد رسید. باید در نظر داشت که فروش کنسول نسل کنونی سونی یعنی PS4 از زمان عرضه خود تا آخرین روز از ماه مارس سال 2014 میلادی برابر با 5.3 میلیون دستگاه اعلام شده است. این بدین معناست که احتمالا تقاضا برای خرید کنسول جدید سونی در نسل آینده بیشتر از نسل هشتم خواهد بود.

فروش پلی استیشن 5

قیمت گذاری این کنسول به داغ ترین خبرهای صنعت بازی تبدیل شده و آن طور که به نظر می رسد، سیستم خنک کننده دستگاه به خاطر دفع حرارت و جلوگیری از تولید صدای آزاردهنده بسیار گران قیمت خواهد بود (سیستم خنک کننده پلی استیشن 5 بسیار گران است). گفته شده که هزینه ساخت این کنسول به دلیل تولید محدود حافظه فلش NAND و DRAM در حال افزایش بوده و سونی در حال حاضر در تعیین قیمت نهایی این سیستم با مشکلات زیادی روبه‌رو است. در طرف دیگر، به نظر می رسد که شیوع ویروس کرونا در چین شرایط را برای تولید قطعات موردنیاز کنسول های نسل نهم دشوار کرده و خیلی دور از انتظار نیست که عرضه این دو کنسول به خاطر این بیماری خطرناک به تعویق بیفتد.

طبق اعلامیه رسمی سونی و مایکروسافت، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در اواخر سال جاری میلادی عرضه می شوند. ظاهرا پردازنده گرافیکی Xbox Series X قوی تر از نسل آینده پلی استیشن است. این در حالی است که برخی گزارش ها حاکی از آن هستند که پلی استیشن جدید به خاطر رم بیشتر و SSD سریع تر، عملکرد بهتری از نسل نهم کنسول ایکس باکس خواهد داشت. انتظار می رود هر دو دارای قیمت یکسان 400 الی 600 دلار باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .