اولین نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 11 عرضه شد

رسانه کلیک – گوگل اولین نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 11 را منتشر کرد. این نسخه تنها برای دارندگان گوشی های گوگل پیکسل عرضه شده است.

گوگل امروز اولین نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 11 را برای کاربران عرضه کرد. در حال حاضر ایمیج های سیستم برای گوشی های سری پیکسل شامل پیکسل 2 و مدل های جدیدتر منتشر شده است. کاربران نمی توانند این نسخه را به صورت OTA نصب کنند و چنین قابلیتی در آینده قابل دسترس خواهد بود.

اولین نسخه های این سیستم عامل مناسب کاربران عادی نبوده و توسعه دهندگان برای بررسی عملکرد اپلیکیشن های خود در آن، باید اندروید 11 را روی گوشی هوشمند خود نصب کنند. گوگل به این نسخه چندین ویژگی جدید اضافه کرده؛ با این حال همچنان روی امنیت و حریم شخصی کاربران تمرکز کرده است.

برخلاف پیش نمایش های قبلی، اولین نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 11 ویژگی های جدیدی دارد. برای مثال در این سیستم عامل می توان به API پهنای باند شبکه 5G دسترسی پیدا کرد. این ویژگی با بررسی محدودیت برای مصرف دیتا، امکان پخش ویدیو با رزولوشن بالاتر را برای کاربران فراهم می کند. در این نسخه از اندروید، پروژه Mianline گسترش پیدا می کند.

پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 11در اندروید 11 تعداد ماژول های قابل بروزرسانی از 10 مورد به 22 مورد افزایش پیدا کرده است. با توجه به این موضوع، گوگل می تواند بدون وابستگی به تولیدکنندگان، بخش های مهم سیستم عامل خود را آپدیت کنند. کاربران برای دریافت این بروزرسانی ها باید به گوگل پلی مراجعه کنند. همانطور که می توان حدس زد، هنوز آپدیت کلی سیستم عامل توسط سازندگان عرضه می شود.

گوگل در اندروید 11 به مسائل امنیتی توجه ویژه ای دارد. برای مثال نحوه مدیریت سیستم عامل روی فضای ذخیره سازی سختگیرانه تر از گذشته شده است. این سیستم عامل امکان تشخیص سطوح مختلف امنیت بیومتریک را دارد. گوگل چندین پیش نمایش از اندروید 11 منتشر می کند تا در نهایت در سه ماهه سوم 2020 نسخه نهایی آن در اختیار کاربران قرار بگیرد.

منبع techcrunch

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .