ایکس باکس سری ایکس به سخت افزار اختصاصی صوتی مجهز است

رسانه کلیک – با توجه به اطلاعات منتشر شده در کنفرانس خبری، GDC 2020، ظاهرا کنسول ایکس باکس سری ایکس به سخت افزار اختصاصی صوتی مجهز شده است.

بر اساس اعلام شرکت مایکروسافت، کنسول نسل جدید ایکس باکس در فصل تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی به بازار عرضه می شود و با وجود اینکه زمان زیادی به شروع این نسل باقی نمانده، اما هنوز اطلاعات زیادی درباره سخت افزار این دستگاه در اختیار مردم قرار نگرفته است. با این حال، تا به امروز گمانه زنی های زیادی در این خصوص پردازنده مرکزی و گرافیکی این سیستم به اشتراک گذاشته شده (مشخصات سخت افزاری پلی استیشن 5 و ایکس ایکس باکس سری ایکس لو رفت!) که طبق آن، کنسول های جدید از لحاظ فنی تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.

حال، ویژگی جدید دیگری از کنسول ایکس باکس سری ایکس لو رفته که مربوط به سیستم صوتی دستگاه است. اطلاعاتی به تازگی در جریان پنل مراسم GDC 2020 ارائه شده، نشان می دهد که این کنسول در قسمت پشتی به یک سیستم صوتی قدرتمند و اختصاصی مجهز است که صدای بازی ها را به صورت جدید و جالبی تولید خواهد کرد. البته این موضوع هنوز از سوی شرکت مایکروسافت تایید نشده و از آنجا که پلی استیشن 5 دارای سیستم صدای سه بعدی است، خیلی بعید نیست که ایکس باکس بعدی هم در زمینه صوتی با پیشرفت چشمگیری همراه شود.

این پنل با نام Building Audio Gateways Into Immersive Worlds With Spatial Sound قرار است در مراسم GDC 2020 حضور داشته باشد. گفته شده مایکروسافت میزبان اصلی این غرفه خواهد بود که در جریان آن جدا از تمرکز روی سیستم های صوتی، از ویژگی های سخت افزار اختصاصی صوتی ایکس باکس سری ایکس رونمایی می کند. توسعه دهندگان برای توصیف این ویژگی جدید و بیان بخشی از ویژگی های نسل نهم ایکس باکس از عبارت Dedicated Hardware-Acceleration استفاده کرده اند.

سخت افزار اختصاصی صوتی ایکس باکس سری ایکس

اگرچه هنوز منظور از عبارت «سخت افزار اختصاصی صوتی» کاملا روشن و واضح نیست، اما به نظر می رسد که کیفیت سیستم صوتی کنسول ایکس باکس سری ایکس با استفاده از سخت افزارهای کامپیوتری بیشتر از گذشته خواهد بود و کارایی این بخش تفاوت زیادی با نسل های قبلی داشته باشد. در هر حال، این نشست خبری در روز 28 اسفند ماه امسال (هجدهم مارس) و در جریان GDC 2020 برگزار خواهد شد که یقینا در طول آن اطلاعات بیشتری در این زمینه به اشتراگ گذاشته می شود.

هر دو کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در اواخر سال جاری میلادی روانه بازار خواهند شد. با این حال، شیوع ویروس کرونا صنعت بازی ها را با مشکلاتی روبه‌‌رو کرده و برخی از گزارش ها نشان می دهد که عرضه این دو دستگاه به خاطر این بیماری و همچنین کمبود قطعات برای تولید سیستم ها به سال آینده میلادی موکول خواهد شد. طبق تعدادی از گمانه زنی ها، ظاهرا پلی استیشن بعدی به خاطر سرعت بالای حافظه SSD و رم بیشتر در برخی موارد از نسل جدید ایکس باکس عملکرد بهتری خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .