مروری بر اخبار فناوری ایران در هفته آخر بهمن 98

رسانه کلیک – هفته گذشته در حالی به پایان رسید که در روز آخر این هفته اسنپ‌فود از جدیدترین اپلیکیشن خود رو نمایی کرد.

دیگه آپدیتش نکن

اسنپ فود امروز با برگزاری مراسمی از اپلیکیشن جدید خود رونمایی کرد. در این مراسم مدیر مارکتینگ اسنپ فود، امین سمیعی اعلام کرد: «زودفود در ابتدای کار 200 تا 300 سفارش روزانه داشت. ۹۰ هزار سفارش روزانه و ۹۰۰ کارمند دستاورد امروز اسنپ‌فود است.»برای ادامه خبر کلیک کنید.

پردیس سامیت 2020 برگزار شد

پردیس سامیت 2020 گردهمایی نقش‌ آفرینان اصلی اکوسیستم کارآفرینی در تاریخ ۲۴و ۲۵ بهمن در پارک فناوری پردیس برگزار شد.برای ادامه خبر کلیک کنید.

نظر رئیس مرکز ملی فضای مجازی در رابطه با وس چیست؟

رئیس مرکز ملی فضای مجازی معتقد است اقتصادی که ارزش افزوده به دنبال دارد را باید حفظ کرد؛ البته رفع اشکالاتی که در این فرآیند وجود دارد نیز ضروری است. برای ادامه خبر کلیک کنید.

امکانات و محصولات جدید مستر بلیط رونمایی شد

نشست خبری رونمایی از اپلیکیشن مستر بلیط در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

حمیدرضا اشجع، قائم‌مقام هلدینگ عتیق گشت، موسس و مدیرعامل مستر بلیط در این نشست خبری گفت: «مستر بلیط در زمستان 94 متولد شد و تا امروز که چهار سال از تولد آن می‌گذرد، سرویس خرید آنلاین بلیط در اختیار مسافران قرار گرفته است.» برای ادامه خبر کلیک کنید. 

تلویزیون اینترنتی ویژه بازار سرمایه تاسیس شد

تفاهم نامه ای بین سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) و سازمان فرابورس امضا شد که به واسطه آن مردم می توانند در حوزه تامین مالی محتوا مشارکت کنند. رییس فرابورس در این نشست از راه اندازی تلویزیون اینترنتی ویژه بازار سرمایه خبر داد. برای ادامه خبر کلیک کنید.

کد پستی ده‌رقمی به شرکت‌های استارتاپی مستقر در فضاهای اشتراکی تعلق می‌گیرد

معاون وزیر ارتباطات در مراسم مبادله تفاهم‌نامه در خصوص تخصیص کد پستی فضای اشتراکی گفت: «اختصاص کد پستی به استارتاپ های مستقر در فضاهای اشتراکی و مراکز رشد و شتاب‌دهنده آغازگر استحکام زنجیره خلق ارزش و فعالیت اقتصادی این اکوسیستم است.» برای ادامه خبر کلیک کنید.

چالش اصلی در حوزه صادرات فاوا نیروی مولد انسانی است

سه کمیسیون آموزش و اشتغال، صادرات نرم افزار – خدمات و نرم افزارهای پیشرفته باهم به این باور رسیده‌اند که می‌توان در حوزه صادرات فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) قدم‌های مثبتی برداشت. برای ادامه خبر کلیک کنید.

نسبت ترافیک اینترنت داخلی به خارجی ۷۰ به ۳۰ می‌شود

شورای عالی فضای مجازی در مصوبه سند کلان شبکه ملی اطلاعات، وزارت ارتباطات را به تکالیف جدیدی موظف کرده که در این مصوبات قرار است نسبت ترافیک اینترنت داخلی به خارجی ۷۰ به ۳۰ شود. برای ادامه خبر کلیک کنید.

قانون صیانت از فضای مجازی در کمیسیون فرهنگی مجلس تصویب می شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: «در حال تصویب قانون صیانت از فضای مجازی در مجلس هستیم که اگر به این مجلس نرسد، امیدواریم در مجلس بعدی تصویب شود.» برای ادامه خبر کلیک کنید.

آذری جهرمی: آینده اقتصادی ایران وابسته به حوزه فناوری است

 مراسم آیین اختتامیه پروژه تاریخ شفاهی صبح امروز در وزارت ارتباطات و با حضور وزیر ارتباطات و مسئولان پیشین حوزه ارتباطات کشور برگزار شد. برای ادامه خبر کلیک کنید.

توقف برخورد با سایت دیوار و شیپور؛ زور پلیس به دزدان سایبری نرسید!

در حالی که به نظر می رسید پلیس به عنوان مجری قانون به جنگ عوامل ایجاد التهاب در بازارهای مسکن و خودرو می رود، ظاهرا قدرت دزدان سایبری اقتصاد ایران بیشتر از پلیس بوده و همچنان شاهد جولان دلالان مجازی در سایت های بزرگ آگهی همچون دیوار و شیپور هستیم. برای ادامه خبر کلیک کنید.

دستور وزیر ارتباطات برای پیگیری فوری مزاحمت‌ پیامک‌های انتخاباتی

وزیر ارتباطات در نامه ای خواستار پیگیری فوری رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره مزاحمت‌ پیامک‌های انتخاباتی شد. برای ادامه خبر کلیک کنید.

آذری جهرمی: شبکه ملی اطلاعات منجر به قطع و یا محدود کردن اینترنت نمی‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «شبکه ملی اطلاعات مکمل اینترنت است که برای حمایت از اقتصاد داخلی و همین‌طور داده‌های داخلی مورد توجه قرار گرفته است و اجرای کامل شبکه ملی اطلاعات منجر به قطع و یا محدود کردن اینترنت نمی‌شود. برای ادامه خبر کلیک کنید. 

رکورد شکنی «ونچر»؛ پایان زودهنگام پذیره‌نویسی صندوق جسورانه فیروزه

 پذیره‌نویسی صندوق جسورانه فیروزه (نماد ”ونچر“) تنها سه روز پس از آغاز فرآیند پذیره‌نوسی به دلیل استقبال بی‌سابقه علاقه‌مندان با موفقیت به پایان رسید. برای ادامه خبر کلیک کنید.

علی بابا هک شد

روز گذشته در حمله هکرها به سرورهای علی بابا اطلاعات بخشی از کاربران این سرویس لو رفت. برای ادامه خبر کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .