فروشگاه آمازون محصولات مرتبط با درمان ویروس کرونا را حذف می کند

رسانه کلیک – آمازون به تازگی با ارسال ایمیلی به فروشندگان خبر داده که هرگونه محصول در خصوص پیشگیری، درمان یا بهبود ویروس کرونا را از فروشگاه خود حذف می کند.

ظاهرا آمازون در حال حذف هرگونه محصول مرتبط با پیشگیری، درمان یا بهبود ویروس کرونا است. طبق ایمیل دریافت شده توسط CNBC، این شرکت آمریکایی با ارسال ایمیلی به تاجرین و فروشندگان فرعی، به آن ها تذکر داده که هرگونه محصول با ادعای درمان، بهبود یا رفع ویروس کرونا را از لیست فروش حذف می کند.

ویروس کرونا در کشورهای بسیاری شیوع یافته و بیش از 75700 نفر را آلوده و حداقل 2130 نفر را به کام مرگ کشانده است. کمپانی آمازون یکی از چند غول فناوری بزرگ به شمار می آید که هفته پیش با مامورین سازمان بهداشت جهانی ملاقات داشته و درباره نحوه توقف انتشار اطلاعات غلط در پلتفرم خود بحث کرده است.

در این میان افرادی هستند که از ترس سایرین به نفع خود استفاده می کنند. طبق گزارش CNBC، فروشندگان کتاب هایی را در معرض فروش قرار داده اند که به جای آگاهی و اطلاع رسانی، تنها در افراد ایجاد رعب و وحشت می کنند. همچنین فروش ویتامین C به طور چشمگیری افزایش یافته، چرا که بر اساس اظهارات دروغین، این ویتامین منجر به درمان ویروس همه گیر و قدرتمند کرونا می شود!

بنابراین می توان گفت که پاک سازی فروشگاه آمازون، در واقع تلاشی از سوی این شرکت جهت جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست و حفاظت از مشتریان و مصرف کنندگان است. اگرچه علیرغم سخت گیری های این شرکت، باز هم محصولاتی قادر به دور زدن قوانین و حضور در فروشگاه آمازون شده اند، مثل اسپری های ضدعفونی کننده و پاک کننده هایی که به عنوان قاتل ویروس کرونا معرفی شده اند. محصول دیگری ادعا می کند که طبق معیار CDC می تواند برای مبارزه با این ویروس مورد استفاده قرار گیرد.

به هر حال با گسترش کرونا، مبارزه علیه ادعاها و اظهارات دروغین نیز روزبه‌روز بیشتر می شود. کمپانی های بزرگ دیگری مثل گوگل و فیس بوک نیز از اواخر ماه گذشته مشغول مبارزه با اطلاعات نادرست در خصوص این ویروس چینی شده اند.

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .