گروه های خصوصی واتساپ در خطر شناسایی قرار دارند

رسانه کلیک – طبق گزارش های اخیر، گوگل لینک های دعوت گروه های خصوصی واتساپ را ایندکس می کند که موضوع می تواند برای کاربران دردساز شود.

واتساپ یکی از پرطرفدارترین برنامه های مورد استفاده توسط کاربران است. طبق گزارش های اخیر، تعداد کاربران فعال این اپلیکیشن از شمار 2 میلیارد نفر فراتر رفته است. با این حال، خبری به تازگی منتشر شده که چندان مورد رضایت افراد نیست.

طبق تحقیقات جدید، گروه های خصوصی واتساپ با ریسک شناسایی مواجه هستند. ورود به چت های گروهی تنها به وسیله لینک دعوت امکان پذیر می شود و تنها مدیرگروه می تواند این لینک ها را توزیع کند. لینک های URL ساده با رشته های متنی خاص بسیار آسیب پذیر هستند.

به نظر می رسد گوگل بعضی از این URLهای دعوت را ایندکس می کند. به بیان بهتر، با استفاده از گوگل می توان این URLها را پیدا کرده و وارد گروه های خصوصی واتساپ شد. البته نباید مقصد اصلی این مشکل را گوگل دانست، چرا که هر اپلیکیشن دیگری مثل فیس بوک نیز ممکن است دچار این مشکل شود. گوگل معروف به کاربرد خزنده هایی است که URLها را در سراسر اینترنت شاخص گذاری می کنند. بدین ترتیب، اپلیکیشن ها و وب‌سایت های مختلف می توانند با قرار دادن یک خط کد در صفحات خاص، به گوگل اجازه دهند تا از وجود یا عدم وجود اطلاعات باخبر شود.

گروه های خصوصی واتساپحال به نظر می رسد WhatsApp از چنین رویه ای استفاده نکرده و کاربران تیزبین می توانند لینک های URL این اپلیکیشن را شناسایی کنند. برای اینکه بدانید آیا گروه محرمانه شما شاخص گذاری شده یا خیر، تنها کافیست تا در مرورگر خود عبارت chat.whatsapp.com را نوشته و سپس برخی از اطلاعات مربوط به گروه را اضافه کنید.

با اینکه مشکل شناسایی گروه های خصوصی واتساپ ممکن است چندان مهم به نظر نرسد، اما باید بدانید که بسیاری از سازمان های مهم، حتی در سطح دولتی، از چت های گروهی محرمانه اپلیکیشن واتساپ استفاده می کنند. اگر افراد متخاصم تنها با استفاده از ویژگی شاخص گذاری گوگل بتوانند وارد چنین گروه هایی شوند، یعنی در واقع به شماره تلفن افراد حاضر در گروه دسترسی پیدا کرده اند.

منبع wccftech

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .