بهره‌برداری از موتور EF پلاس ایران خودرو در سال 99

رسانه کلیک – مدیرعامل ساپکو به تازگی خبر از بهره برداری موتور EF پلاس در سال آینده داده است. در سال جاری گیربکس شش سرعته ایران خودرو معرفی می شود.

عادل پیرمحمدی در اختتامیه یازدهمین همایش موتورهای درونسوز اعلام کرد: «زمانی بود که مشکلات در بخش موتور را مقطعی حل می کردیم، اما امروز به دنبال حل ریشه‌ای آن‌ها هستیم.»

پیرمحمدی پروژه موتور EF 7 را از جمله پروژه‌هایی دانست که به‌صورت ریشه‌ای به مسائل موتور پرداخته و خودکفایی در این حوزه را امکان‌پذیر ساخته است: «امروز به نقطه ای رسیده‌ایم که مشکلات موتوری خود را به راحتی در مرکز تحقیقات موتور حل می‌کنیم. موتور ملی و موتور ای اف‌ ۷ از جمله دستاوردهای این مرکز بوده و هم اکنون پروژه‌های EF 4 و EF پلاس ایران خودرو در دست تحقیق هستند.»

پیرمحمدی نگاه کنونی در گروه صنعتی ایران خودرو را نگاه توسعه محصول عنوان کرد و افزود: «امروز ما از تولید محوری فراتر رفته و مقدمات توسعه را در ایران خودرو فراهم آورده‌ایم.»

وی به بازدید رئیس جمهور از خودروی طراحی شده توسط کارشناسان مرکز تحقیقات ایران خودرو اشاره کرد و گفت: «این پروژه حاصل سال‌ها دست‌رنج مهندسان ایرانی است و سال آینده به تولید انبوه خواهد رسید.»

پیرمحمدی با عنوان این که از سال آینده، دو محصول وارد سبد محصولات ایران خودرو خواهد شد، تولید محصول پروژه K132 و محصولات مختلف روی این پلتفرم را از جمله برنامه های سال آینده این خودروساز اعلام کرد. در گذشته نه چندان دور شاهد معرفی این پروژه از سوی ایران خودرو بودیم (جدیدترین خودروی ایران خودرو و سایپا معرفی شدند).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.