شیوع کرونا باعث تعطیلی کارخانه تولید گوشی سامسونگ در گومی شد

رسانه کلیک – شرکت سامسونگ پس از انتشار خبر مربوط به ابتلای یکی از کارگران کارخانه تولید گوشی خود در گومی به ویروس کرونا، این مکان را به طور موقت تعطیل کرد.

مشکلات ویروس کرونا برای سامسونگ تنها به دوری از فروشگاه های گوشی های موبایل محدود نمی شود. این شرکت کره ای به تازگی یکی از کارخانه های خود در شهر گومی را تا تاریخ 24 فوریه تعطیل کرد. دلیل این تعطیلی، تصویب خبر ابتلای یکی از کارگران این کارخانه به ویروس کرونا یا همان COVID-19 بوده است. شرکت سامسونگ به انجمن های کارگری تذکر داد تا در خانه های خود قرنطینه شوند.

شرکت سامسونگ به انجمن های کارگری پیشنهاد کرده که در خانه های خود به حالت قرنطینه بمانند تا آزمایش های لازم در خصوص بررسی ویروس کرونا روی آن ها انجام شود.

سامسونگ می گوید که هنوز گزارشی مبنی بر آلودگی کارخانه های تولید تراشه و نمایشگر در سراسر کره منتشر نشده است. در واقع شهر گومی بسیار نزدیک به شهر دائگو یعنی مرکز فعلی شیوع کرونا در کشور بوده و احتمالا به همین خاطر، این ویروس توانسته خیلی زود وارد این شهر شود.

کارخانه گومی مسئول ساخت گوشی های رده بالا برای بازار کره جنوبی است. گوشی های گلکسی Z فلیپ و گلکسی فولد نیز در این کارخانه ساخته می شوند. بنابراین تعطیلی کارخانه گومی با توجه به تولید محدود این گوشی ها، می تواند برای شرکت سامسونگ مشکل ساز شود. تاخیر چند روزه در تولید، منجر به کمبود و حتی تضعیف عرضه گوشی های گلکسی Z فلیپ خواهد شد.  

البته باید گفت که شرکت سامسونگ، تنها یکی از کمپانی های بزرگی است که به سبب ویروس کرونا، با مسائل و مشکلات مربوط به تامین مواجه شده است. اپل نیز پس از توقف موقت نیمی از تولیدات خود، به کمبود گوشی های آیفون در آینده اشاره کرد. از طرف دیگر، کمپانی والو نیز گفته که به سبب توقف تولید، هدست های واقعیت مجازی ایندکس به لیست کالاهای کمیاب اضافه می شود. با اینکه تنها بخشی از این مشکلات به ویروس کرونا مربوط می شود، اما زنگ خطری برای صنایع تکنولوژیکی به شمار می آید و نشان می دهد که ویروس کرونا به خارج از چین نیز گسترش یافته است.

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.