شیفر

استارتاپ‌های ایرانی با دورکاری به جنگ ویروس کرونا رفتند

رسانه کلیک – ویروس کرونا تا به امروز قربانیان زیادی در ایران داشته است. استارتاپ‌های ایرانی برای مبارزه با این ویروس، تصمیم به دورکاری نیروهای خود گرفته اند.

شیوع ویروس کرونا باعث شد تا ما نیز در رسانه کلیک استارت دورکاری را از اول هفته بزنیم. در این راستا علی صدرالدینی مدیر رسانه کلیک در توییتر نوشت: «ما در رسانه کلیک تصمیم گرفتیم در راستای مسئولیت اجتماعی خود و سلامت نیروهامون تا یک هفته از حضور افراد در دفتر خودداری کنیم و به صورت دورکاری کارها را انجام بدیم. امیدوارم مجموعه‌های دیگه هم برای سلامتی خودشون و اطرافیان این اقدام رو انجام بدن.»

کافه بازار نیز یکی از اولین استارتاپ‌هایی بود که به صف دورکاری پیوست و تلاش کرد سلامت کارکنان خود را تضمین کند. امیر حقیقت مدیر، روابط عمومی کافه بازار در این رابطه نوشت:

«برای کاهش ریسک کرونا جمعی از اهالی کافه بازار امروز به شکل آزمایشی دورکاری می کنند تا نیازهای زیرساختی و امکان اجرایی شدنش در بلندمدت روشن شود. هرجایی امکانات، محدودیت‌ها، ملاحظات و فرهنگ سازمانی خودش را دارد. مهم این است که در بحران با همفکری و خلاقیت ریسک به کمترین حد برسد.»

ژوبین علاقبند، مدیر عامل اسنپ نیز از دورکاری کارکنان اسنپ خبر داد و نوشت: «‏برای حفظ سلامتی همکاران‌مان تصمیم گرفتیم چند روزی دورکاری را تجربه کنیم. امیدوارم با کمک هم این روزها را به سلامت پشت‌سر بگذاریم.»

شرکت های تخفیفان و نت‌برگ به مدیریت نازنین دانشور نیز از دورکاری کارکنانشان خبر دادند. فناپ نیز به این صف پیوست و برای سلامت  کارکنانش ترجیح داده برای مدتی دورکاری را امتحان کند. مدیر عامل علی بابا نیز طی توییتی در این زمینه از دورکاری کارکنان خود خبر داد.

دیجی کالا با وجود وضعیت پیش آمده نتوانسته به این جمع اضافه شود اما در این زمینه امیر حسن موسوی، مدیر روابط عمومی این مجموعه نوشت: «بخش زیادی از همکاران من در دیجیکالا درگیر عملیات هستند و ‎#دورکاری برای ما یعنی سرویس ندادن دیجیکالا. تو این روزهای سخت، خیلی از هموطنانمون برای حفظ سلامتیشون خرید آنلاین رو انتخاب می‌کنن. سر کار رفتن برای ما الان دیگه فقط سر کار رفتن نیست. یه مسئولیت اجتماعی مهمه.»

زرین پال نیز از دیگر شرکت‌های این لیست است. یکی از کارکنان این شرکت به اسم بهار بهبودی در توییتر نوشت :

«مدیریت زرین پال برای احترام به سلامت کارمندان اعلام کردند تا سه شنبه میشه به صورت دورکاری کار رو ادامه داد. زرین پال مرسی که تو این شرایط یادمون میارید اهمیت دادن و مسوول بودن چقدر قشنگه.»

آرش کریم بیگی، مدیرعامل شاتل موبایل نیز امروز با انتشار توییت از آغاز عملیات دورکاری در این شرکت خبر داد. کریم بیگی گفت: «برای کاهش ریسک در مقابل کرونا از امروز فرایندی را کلید زدیم تا بخشی از همکاران با قابلیت دورکاری در شاتل موبایل به صورت دورکار فعالیتشان را ادامه دهند. جلسات داخلی روتین و فعالیت‌های داخلی رو هم فعلا تا جای ممکن برگزار نمی‌کنیم.»

 باسلام، یکی از استارتاپ‌های ایرانی که در قم مسقر است، در گفتگو با کلیک از تصمیم این مجموعه برای انجام فعالیت‌های خود به صورت دورکاری برای مبارزه با ویروس کرونا خبر داده است.

فرادرس نیز از دیگر استارتاپ‌های ایرانی است که برای جلوگیری از ابتلای کارمندان خود به ویروس کرونا تصمیم به دورکاری گرفته است. مصطفی کمالی هریس، بنیانگذار فرادرس در توییتر نوشت:

«ما در فرادرس از ابتدای هفته برنامه‌ریزی‌هایی را انجام دادیم و برای حفظ سلامتی همکاران حدود هفتاد درصد تیم اجرایی فرادرس به صورت دورکاری مشغول به فعالیت هستند. در طی چند روز آینده نیز با رصد دقیق شرایط در صورت نیاز این رقم را به ۱۰۰ درصد خواهیم رساند.»

کارکنان سیب اپ نیز دورکار شدند. یکی از کارکنان این شرکت به نام نصیرنیا در توییتر نوشت:

«نگرانی بابت کارهای شرکت بالاست ولی نگرانی بابت سلامتی بچه ها بسیار بالاتره. از امروز کار در سیب اپ به صورت آزمایشی دورکاری خواهد بود. امیدوارم جهان از بحران کرونا نجات پیدا کنه.»

داتین هم از دیگر شرکتهایی بود که از دورکاری خبر داد. اکانت رسمی توییتری این شرکت نوشت:

«از هفته‌های یش که کرونا جهانی شد در داتین شروع به اجرای دستورالعمل‌های ایمنی برای سلامت داتینی‌ها کردیم. اول هفته این اقدامات را تشدید کردیم و امروز با بیشتر شدن نگرانی‌ها تصمیم گرفتیم داتینی‌ها تا آخر هفته دورکاری کنند. امیدواریم خبرهای بهبود و اوضاع و مهار کرونا را زود بشنویم.»

آپارات گیم از دیگر شرکت‌های لیست دورکاری است. دانیال یکی از کارکنان این شرکت در توییتر نوشت :«طی یک تصمیم هوشمندانه شرکت ما اجازه داد افرادی که امکان دورکاری دارند به شرکت نیان این هفته. امیدوارم تمام کسب و کارها تا جای ممکن با انجام کار مشابه اجازه بدن تا احتمال انتقال بیماری پایین بیاد و وسایل حمل و نقل عمومی خلوت تر بشه.»

مدیریت سایت عصر ایران امروز اعلام کرد که به علت شیوع بیماری کرونا و جلوگیری از بیمار شدن اعضای تحریریه، حضور دایمی خبرنگاران و اعضای تحریریه 20 نفری به حالت تعلیق درآمده و از آن‌ها خواسته شده به صورت دورکاری انجام وظیفه کنند.

باید دید در ادامه کدام یک از استارتاپ‌های ایرانی به این لیست اضافه می شوند و جنگ با کرونا در ایران به کجا ختم خواهد شد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.