آموزش اینستاگرام

قابلیت چند وظیفگی در سیستم عامل iOS 14 تغییر می کند؟

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – به تازگی ویدیوی جدیدی از سیستم عامل iOS 14 لو رفته که خبر از تغییر در مولتی تسکینگ آیفون و عملکرد مشابه با آیپد می دهد.

هنوز چند ماه به رونمایی از سیستم عامل iOS 14 باقی مانده و اپل مشغول آزمایش ویژگی ها و طرح بندی های جدیدی روی آن است. یک ویدیو به تازگی در فضای آنلاین منتشر شده که نشان می دهد این کمپانی احتمالا تغییرات متعددی را روی ویژگی چندوظیفگی سیستم عامل آینده خود اعمال خواهد کرد. تصاویر و ویدیوهای لو رفته، به تصمیم احتمالی اپل جهت پیاده سازی طراحی چندوظیفگی شبیه به سیستم عامل iPadOS 13 روی گوشی های آیفون اشاره می کند.

ویدیوی لو رفته از سیستم عامل iOS 14 در واقع گوشی آیفون 11 پرو را به تصویر می کشد که در حال اجرای یک بخش داخلی از سیستم عامل است. این فیلم کوتاه، نمای بدیعی از اپلیکیشن ها به همراه رابط کاربری چندکاره جدید را نشان می دهد. طرح بندی اخیر می تواند چهار اپلیکیشن را به طور همزمان روی صفحه به نمایش بگذارد. کاربر به آسانی قادر خواهد بود تا در بین این چهار اپلیکیشن جابجا شود.

به علاوه، در هنگام جابجایی به یک اپلیکیشن، نمایشگر کمی مات شده و یک آیکون قفل در بالای آن ظاهر می شود. هنوز مشخص نیست که کاربرد این قفل چیست، اما احتمال می رود که عملکرد آن شبیه به پین کردن برنامه ها روی صفحه چندکاره  است.  

ویدیوی لو رفته از سیستم عامل iOS 14 توسط بنجامین گسکین در وب‌سایت 91mobiles منتشر شده است. در حال حاضر، اپلیکیشن های آیفون برای سوییچ شدن در کنار هم قرار می گیرند. بنابراین تنها رابط کاربری در سیستم عامل جدید تغییر نیافته است. قابلیت ها و اجرای این نسخه نیز اصلاح شده اند.

به هر حال احتمالا طرح بندی های دیگری از چندوظیفگی وجود داشته باشند که در این ویدیو به آن ها اشاره ای نشده است. ویدیوی لو رفته، تنها بخشی از آزمایش های داخلی بوده و محصول نهایی ممکن است هیچ شباهتی با محتوای این فیلم نداشته باشد. اپل تا این لحظه هیچ اظهارنظری نسبت به کلیپ لو رفته جدید نکرده است. در ادامه این ویدیو را مشاهده می کنید:

منبع wccftech

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.