رسما تایید شد: گلکسی نوت 8 و گلکسی S8 اندروید 10 را دریافت نمی کنند

رسانه کلیک – سامسونگ به صورت رسمی اعلام کرده بروزرسانی اندروید 10 را برای گوشی های گلکسی نوت 8 و گلکسی S8 عرضه نخواهد کرد و آخرین آپدیت آن ها اندروید 9.0 پای باقی می ماند.

در حالی برخی تولیدکنندگان مانند وان پلاس و گوگل سه نسخه اصلی اندروید را برای محصولات خود عرضه می کنند، اکثر شرکت ها همچنان به عرضه دو نسخه اصلی از این سیستم عامل بسنده می کنند. اوایل سال جاری میلادی شایعاتی در فضای مجازی منتشر شد که خبر از پیوستن سامسونگ به گوگل و و وان پلاس می داد.

برخی کاربران به این موضوع اشاره کرده بودند که با صحبت با بخش پشتیبانی، سامسونگ خبر از عرضه اندروید 10 برای گوشی های گلکسی نوت 8 و گلکسی S8 می دهد. با وجود چنین موضوعی، اطلاعات رسمی از سوی این برند کره ای منتشر نشده بود. حال به تازگی گزارشی از سوی Sammobile در اختیار رسانه ها قرار گرفته که بر اساس آن، اندروید 10 برای پرچمداران قدیمی سامسونگ عرضه نمی شود.

گوشی نوت 8

در صورتی که سامسونگ اندروید 10 را برای این دو گوشی هوشمند عرضه کند، باید پرچمداران آینده خود را تا سه نسخه اصلی اندروید بروزرسانی کند. این شرکت کره ای رسما اعلام کرده اندروید 9.0 پای آخرین آپدیت اصلی برای این محصولات خواهد بود، البته همچنان کاربران این دستگاه ها پچ های امنیتی را به صورت ماهانه دریافت خواهند کرد.

گلکسی نوت 8 و گلکسی S8 دستگاه های مناسبی محسوب می شوند و سامسونگ می توانست با عرضه بروزرسانی اندروید 10، محبوبیت آن ها را در بازار حفظ کند. در صورتی که به اندروید 10 نیاز دارید می توانید از رام های سفارشی موجود در اینترنت مانند LineageOS برای آن ها استفاده کنید.

در گذشته نیز سامسونگ وعده عرضه بروزرسانی به کاربران خود داده بود، اما هرگز آن را اجرایی نکرده بود. برای مثال می توان به گلکسی S7 و سیستم عامل اندروید پای اشاره کرد.

منبع wccftech

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .