ایکس باکس سری ایکس قادر به ادامه بازی‌ها بعد از ریبوت است

رسانه کلیک – بر اساس پادکست جدید وب سایت The Verge، قابلیت Instant-Resume کنسول ایکس باکس سری ایکس این امکان را برای بازیکنان فراهم می کند که حتی پس از ریبوت و ریست کامل دستگاه، به ادامه روند بازی بپردازند.

مایکروسافت به تازگی اطلاعات جدیدی از مشخصات کنسول جدید خود را با هواداران به اشتراک گذاشت. برای مثال، ردموندی ها توان 12 ترافلاپسی پردازشگر گرافیکی ایکس باکس سری ایکس را رسما تایید و از برخی قابلیت های دستگاه از جمله Variable Rate Shading، پشتیبانی از تمام بازی های نسل های گذشته، Quick Resume و مکانیک Dynamic Latency Input  رونمایی کردند (قدرت پردازشی ایکس باکس سری ایکس رسما مشخص شد).

با این حال، به نظر می رسد که هنوز تعدادی از ویژگی های کنسول به نمایش گذاشته نشده اند و نسل بعدی ایکس باکس همراه با قابلیت های جالبی در راه است. در جدیدترین این خبرها، چندی پیش وب سایت معتبر The Verge در پادکست اخیر خود به نقل از میجر نلسون، برنامه نویس مایکروسافت، به ویژگی جدید کنسول تحت عنوان Instant-Resume اشاره کرده است. طبق گفته نلسون، کنسول ایکس باکس سری ایکس به لطف این قابلیت حتی پس از ریبوت و راه اندازی دوباره، قادر به ادامه روند بازی ها است و در صورتی که پیش از خروج از بازی ها هیچ فایلی را ذخیره نکرده باشید، این ویژگی امکان ادامه گیم پلی عناوین را برایتان فراهم می کند.

لری هرب، مجری پادکست وب سایت The Verge، در این زمینه اعلام کرد:

من به‌ خاطر نصب آپدیت‌ ها مجبور به راه اندازی دوباره کنسول شدم. وقتی که بعد از نصب بازی را دوباره اجرا کردم، متوجه شدم که بازی دقیق از جایی شروع شد که قبل از نصب در آن نقطه حضور داشتم. در واقع ایکس باکس سری ایکس حتی پس از ریبوت قادر به ادامه بازی ها است. این یک ویژگی فوق العاده جالبی به نظر می رسد.

بدین ترتیب، در صورتی که ناخواسته از بازی خارج شوید و یا به اشتباه در حین تجربه بازی اقدام به نصب آپدیت های دستگاه کنید، جای نگرانی وجود ندارد و حتی پس از ریبوت کنسول می توانید گیم پلی بازی را از همان نقطه قبلی ادامه دهید. هرچند، به نظر می رسد که این ویژگی در عناوین چندنفره آنلاین تاثیرگذار نخواهد بود، چرا که به طور معمول اتصال این بازی ها به سرور در هنگام خروج از برنامه قطع می شود. با این حال، امکان ریبوت دستگاه بدون نگرانی و ادامه بازی یکی از ویژگی های جالب کنسول جدید ایکس باکس محسوب می شود.

بر اساس بیانیه دو شرکت سونی و مایکروسافت، هر دو کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در اواخر سال جاری میلادی روانه بازار می شوند. با این حال، چند وقتی است که شیوع ویروس کوید-19 یا همان کرونا بسیاری از صنعت ها به خصوص صنعت تکنولوژی و بازی های ویدیویی را تحت تاثیر قرار داده و به عقیده برخی از تحلیلگران، خیلی دور از انتظار نیست که عرضه این دو دستگاه به خاطر مشکلات کمبود تولید قطعات به سال آینده میلادی موکول شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.