امکان دانلود فیس بوک، اینستاگرام و توییتر در اپ گالری هواوی فراهم می شود

رسانه کلیک – هواوی همچنان به توسعه سرویس های اختصاصی خود از جمله اپ گالری ادامه می دهد. خبرها حاکی از آن هستند که به زودی امکان دانلود اپلیکیشن های فیس بوک، اینستاگرام و توییتر در این سرویس فراهم می شود.

شرکت هواوی چندی پیش از امکان دانلود فیس بوک، اینستاگرام و توییتر در سرویس اپ گالری (جایگزین پلی استور) خبر داد. البته این اقدام چندان هم غیر قابل پیش بینی نبود؛ چراکه غول چینی برای جذب مشتریان در نیمه دیگر کره زمین، باید اپلیکیشن های محبوب در کشورهای غربی را به سرویس خود اضافه کند. هواوی اخیرا تنها اپلیکیشن هایی را در اپ گالری ارائه داده که خارج از چین طرفداران چندانی ندارند.

پس از مه ۲۰۱۹ و شدت تحریم ها علیه هواوی، این شرکت توسعه سرویس های جایگزین گوگل را سرعت بخشید. بطوریکه اکنون برنامه هایی همچون مرورگر هواوی، هواوی کلود، هواوی والت و اپ گالری، جای خالی سرویس های ارائه شده توسط گوگل را به خوبی پر کرده اند. اما با این حال خریداران غیر چینی همچنان با مشکل کمبود اپلیکشن در اپ گالری مواجه اند‌.

فیس بوک، اینستاگرام و توییتر از جمله اپلیکیشن های فوق محبوب آمریکایی هستند که هنوز به سرویس هواوی اضافه نشده اند. علاوه بر این، شرکت چینی دیگر اجازه ندارد برنامه های مرتبط با فیس بوک (واتساپ، اینستاگرام، مسنجر و فیس بوک) را به صورت پیش فرض روی اسمارت فون های خود نصب کند‌؛ چراکه حکم ترامپ در خصوص ممنوعیت استفاده هواوی از فناوری های آمریکایی بسیار جدی و قاطعانه است. 

ریچارد یو، مدیر عامل کمپانی هواوی در روز دوشنبه مورخ ۲۴ فوریه اعلام کرد که اپلیکیشن های فیس بوک، اینستاگرام و توییتر به زودی در اپ گالری قابل دسترس خواهند بود. البته یو به تاریخ دقیق عرضه این محصولات آمریکایی در سرویس اختصاصی خود اشاره ای نکرد.

شکی نیست که هواوی بدون عرضه این اپلیکیشن های پرطرفدار، کار سختی را در ترغیب خریداران غیر چینی پیش رو خواهد داشت. با این حال فراموش نکنیم که اپ گالری هواوی یکی از سه سرویس برتر دانلود اپلیکیشن است که اکنون بیش از ۶۰۰ میلیون نفر در بیش از ۱۷۰ منطقه یا کشور در حال استفاده از آن هستند.

منبع gizchina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .