شیفر

ترفندهای کاربردی نسخه تحت وب پیام رسان واتس‌اپ

از آنجایی که پیام رسان واتس‌اپ یکی از پر طرفدارترین پیام رسان‌ها در میان کاربران اینترنت است، در این مطلب قصد داریم تا 7 ترفند کاربردی را که مخصوص نسخه تحت وب این پیام‌رسان است، معرفی کنیم.

اولین ترفند کاربردی واتس‌اپ تحت وب

میانبرهای اصلی در صفحه کلید واتس‌اپ تحت وب برای انجام کارهای مختلف عبارتند از :

  • Ctrl+N که برای باز کردن صفحه گفتگو جدید به کار می رود.
  • Ctrl+Shift+] که برای رفتن به صفحه گفتگو بعدی به کار می‌رود.
  • Ctrl+Shift+[ که برای رفتن به صفحه گفتگو قبلی به کار می رود.
  • Ctrl+E که برای آرشیو کردن گفتگوها به کار می‌رود.
  • Ctrl+Shif+M برای بستن اعلان‌ گفتگوی مورد نظر به کار می‌رود.
  • Ctrl+Backspace برای حذف گفتگو به‌ کار می‌رود.
  • Ctrl+shift+U برای علامت دار کردن گفتگو به عنوان گفتگوی باز نشده یا نخوانده به کار می‌رود.
  • Crtl+Shift+N برای ساختن یک گروه جدید در واتس‌اپ به کار می‌رود.
  • Ctrl+P برای باز کردن وضعیت پروفایل یا همان استتوس به کار می‌رود.

استفاده از صفحه کلید واتس‌اپ برای جستجو در میان اموجی‌ها

با وجود اینکه در نسخه تحت وب پیام رسان واتس‌اپ می‌توانید به صورت مستقیم با کلیک بر روی اموجی‌ها از آن‌ها استفاده کنید، می‌توانید با استفاده از تایپ ‌علامت ; و سپس تایپ دو حرف اول نام اموجی، آن را فراخوانی کنید. با استفاده از کلیدهای جهت‌نما نیز می‌توانید برای حرکت بن اموجی‌ها و انتخاب آن‌ها استفاده کنید.

استفاده از صفحه کلید واتس‌اپ برای تبدیل اموجیکون به اموجی‌ها

پیام رسان واتس‌اپ دارای قابلیت جالبی برای تبدیل خودکار اموجیکون به اموجی است. برای انجام این‌کار تنها کاری که باید انجام دهید این است که پلتفرم Tampermonkey را بر روی دستگاه خود نصب کنید. با استفاده از این پلتفرم می‌توانید اموجیکون‌ها را به اموجی تبدیل کنید.

استفاده از چند حساب کاربری واتس‌اپ بر روی یک دستگاه

برای فعال کردن چند حساب کاربری واتس‌اپ بر روی یک دستگاه چند روش وجود دارد. اولین روش از طریق وب سایت و باز کردن پیام رسان از طریق وب سایت است. روش دیگر باز کردن صفحه‌ای به آدرس dyn.web.whatsapp.com است که از طریق آن می‌توانید همزمان دو حسب کاربری را استفاده کنید.

خواندن پیام‌های واتس‌اپ بدون ظاهر شدن تیک آبی کنار پیام

برای خواندن پیام‌ها بدون اینکه تیک آبی کنار آن‌ها ظاهر شود، ابتدا اپلیکیشن را باز کنید و در آن پنجره گفتگو را باز کنید. پنجره دیگری باز کنید و اندازه آن را به نحوی تغییر دهید که در پس زمینه قابل مشاهده باشد. حالا روی گزینه Open Window کلید کنید و اشاره‌گر موس را روی آن قرار دهید. پیام‌ها در صفحه پشت زمینه بارگذاری می‌شوند و می توانید آن‌ها را بدون بازکردن پنجره گفتگو بخوانید.

زیاد کردن حجم صدا در واتس‌اپ

برای افزایش حجم صدا در تماس‌های صوتی و یا پیام‌های صوتی می‌توانید از افزونه zapp که برای مرورگر کروم طراحی شده است استفاده کنید. با استفاده از این افزونه می توانید حجم صدای تماس‌های صوتی و پیام‌های صوتی را افزایش دهید. همچنین امکان افزایش سرعت نواخت پیام‌های صوتی در واتس‌اپ از طریق این افزونه وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.