مرکز شفافیت تیک تاک به زودی افتتاح می شود

رسانه کلیک – کمپانی تیک تاک قصد دارد تا به منظور رسیدگی به مسائل محرمانگی، واحد جدیدی به نام مرکز شفافیت را در دفتر اصلی خود افتتاح کند.

اپلیکیشن تیک تاک، یک رسانه اجتماعی محبوب برای به اشتراک گذاری ویدیو به شمار می آید. در پی ماه ها انتقاد بابت خطرات بالقوه برای امنیت ملی، تیک تاک به تازگی اعلام کرده که قرار است یک مرکز شفافیت را در دفتر اصلی خود در لوس آنجلس افتتاح کند. گفته می شود که هدف از تاسیس این مرکز، بهبود مدیریت و جلب اعتماد بیشتر جامعه کاربری، سیاست گذاران و عموم مردم است.

اپلیکیشن تیک تاک ساخت یک کمپانی چینی به نام بایت دنس بوده و به نمایش ویدیوهای عجیب و غریب پانزده ثانیه ای معروف است. این برنامه در طی سال گذشته، محبوبیت بسیاری را به دست آورده و در عین حال، تحت نظارت های شدید امنیتی قرار گرفته است. قانون گذاران ایالات متحده، تیک تاک را مورد انتقاد شدید قرار داده و آن را تهدیدی برای امنیت ملی در نظر می گیرند. به همین خاطر، کاربرد TikTok در دستگاه ها و گوشی های هوشمند متعلق به دولت از سوی ارتش و نیروی دریایی ممنوع شده است. قانون گذاران بر این باورند که این اپلیکیشن، داده های کاربران را با دولت چین به اشتراک گذاشته و برای اهداف جاسوسی به کار گرفته می شود.

مرکز شفافیت تیک تاک در ماه مه افتتاح می شود. اینطور که پیداست تمرکز اولیه این بخش روی مدیریت محتوا معطوف شده، اما در آینده به محرمانگی و امنیت داده ها نیز پرداخته خواهد شد. کمپانی چینی خاطر نشان کرده که این مرکز، به متخصصین خارجی اجازه می دهد تا عملیات و کارهای روزمره این واحد را مورد بررسی قرار داده و نسبت به عملکرد آن اظهار نظر کنند. واحد جدید علاوه بر محرمانگی و امنیت داده ها، ظاهرا برنامه های دیگری جهت ارایه کدهای منبع اپلیکیشن و محافظت نزدیک از دستورالعمل های نرم افزاری زیر سر دارد. هنوز به طور دقیق مشخص نیست که بخش شفافیت چگونه عمل می کند و متخصصین خارجی چگونه انتخاب می شوند و حق نظارت به روی چه مواردی را دارند.   

منبع cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .