فیلترهای اینستاگرام با موضوع کرونا حذف شدند

رسانه کلیک – اینستاگرام برای مقابله با افزایش گسترش اخبار جعلی ویروس کرونا، فیلترهای واقعیت افزوده‌ای که ادعا می‌کنند ویروس کرونا را تشخیص می‌دهند یا درمان می‌کنند را حذف می‌کند.

این کمپانی تصمیم گرفته است تا تمامی فیلتر‌های AR مربوط به این ویروس را حذف کرده و در نتیجه جستجوهای کاربران نشان داده نشود.

فیس بوک در پستی به توسعه دهندگان واقعیت مجازی خود نوشت: «ما فیلترهای واقعیت مجازی که قبلا منتشر شده بود را حذف کردیم. همچنین تمام فیلترهای جدید که ادعای پیش بینی، تشخیص یا درمان ویروس کرونا را دارند را رد می‌کنیم.»

طبق این پست، اینستاگرام فیلترهای واقعیت افزوده دیگری که با تم ویروس کرونا عرضه شده‌اند و قوانین این پلتفرم را نقض نمی‌کنند، از نتایج جستجوی کاربران مخفی می شوند، مگر آنکه با همکاری یک سازمان بهداشتی معتبر توسعه یافته باشند.

علاوه بر آنچه گفته شد، به زودی در بالای فید کاربران اینستاگرام سایر کشورهایی که با مورد تایید شده ابتلا به کرونا مواجه اند، یک پیام مرتبط با اطلاعات سازمان جهانی بهداشت نشان داده خواهد شد. این ویژگی طی دو هفته آینده عرضه می شود.

اینستاگرام

همچنین سوال‌هایی تحت عنوان «حالت شما چیست» نیز در این رابطه منتشر شده که از کاربران در مورد ابتلای آن‌ها به این ویروس می‌پرسد و در برخی از آن‌ها از کاربران در مورد نوع دستمالی که استفاده می‌کنند، سوال می‌شود. در کنار مقابله با این فیلترها، اینستاگرام، اطلاعات موثق در رابطه با ویروس کرونا را به سازمان‌های مرتبط بهداشتی لینک خواهد کرد. این لینک در بالای فید کاربران در کشور‌های درگیر با این ویروس قرار خواهد گرفت.

این به‌روزرسانی‌ها جدیدترین راهکارهای اینستاگرام در قبال نشر اطلاعات غلط در رابطه با ویروس کروناست. این اپ پیش از این نیز هشتگ‌های نشر دهنده اطلاعات غلط در این رابطه را از پلتفرم خود حذف کرده بود و در مقابل، در نتایج جستجوی کاربران سازمان جهانی بهداشت را تبلیغ می‌کرد تا اطلاعات موثق را برای کاربران خود نمایش دهد.

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .