شرکت‌های تکنولوژی برای مبارزه با دروغ‌پراکنی درباره کرونا بیانیه مشترک دادند

رسانه کلیک – شرکت‌های فیسبوک، گوگل، لینکدین، توییتر، یوتیوب، مایکروسافت و ردیت در بیانیه‌ای مشترک خبر از مبارزه با اطلاعات غلط در خصوص ویروس کرونا داده‌اند و همچنین از دیگر شرکت‌ها درخواست کرده‌اند به این جمع بپیوندند.

شیوع ویروس کرونا مشکلات زیادی برای مردم در سراسر جهان ایجاد کرده که یکی از آن‌ها، اطلاعات غلط است.

در اقدامی بی‌نظیر، بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان در بیانیه‌ای مشترک به مبارزه با اطلاعات غلط درباره ویروس همه‌گیر کرونا در پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی خود اشاره کرده‌اند.

این بیانیه به شرح زیر است: «ما همکاری نزدیکی در رابطه با ویروس کرونا (COVID-19) داریم. ما برای ارتباط میلیون‌ها نفر با یکدیگر کار می‌کنیم و در عین حال به طور مشترک با کلاهبرداری و اطلاعات غلط درباره کرونا مبارزه خواهیم کرد. ما تصمیم به افزایش محتوای معتبر در پلتفرم‌های خود گرفته‌ایم و اطلاعات جدید و حیاتی را با آژانس‌های بهداشت دولتی در سراسر جهان به اشتراک می‌گذاریم. از شرکت‌های دیگر نیز درخواست می‌کنیم برای حفظ سلامت و امنیت جوامع، به جمع ما بپیوندند.»

گفته می‌شود دولت آمریکا در جلسه‌ای که هفته گذشته از راه دور با نمایندگان شرکت‌های بزرگ فناوری برگزار شده است، از آن‌ها در راه مبارزه با ویروس کرونا درخواست کمک کرده است.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت ماه گذشته میلادی اعلام کرد که اطلاعات غلط از نظر میزان خطر تفاوت چندانی با خود ویروس کرونا ندارند. تدروس آدانوم گابریاسوس در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: «ما تنها در حال مبارزه با یک بیماری همه‌گیر نیستیم، ما با اطلاعات غلط نیز می‌جنگیم. اخبار غلط سریع‌تر و آسان‌تر از ویروس پخش می‌شوند و به اندازه کرونا خطرناک هستند.»
 
به نظر می‌رسد شرکت‌های فناوری علاوه بر مبارزه با اطلاعات اشتباهی که توسط عموم مردم به اشتراک گذاشته می‌شوند، با اطلاعات غلط ترامپ نیز مقابله خواهند کرد. تا به امروز اطلاعات غلط زیادی درباره کرونا در توییت‌های رئیس جمهور آمریکا وجود داشته است.
منبع techcrunch

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.