شیفر

سیستم عامل iPadOS 13.4 و iOS 13.4 در 24 مارس عرضه می شوند

رسانه کلیک – کمپانی آمریکایی اپل در تاریخ 24 مارس سال جاری، دو سیستم عامل iPadOS 13.4 و  iOS 13.4 را به ترتیب برای آیپد و آیفون خود عرضه می کند.

چندی پیش، کمپانی اپل از نسخه های آزمایشی نرم افزاری جدیدی برای توسعه دهندگان رونمایی کرد که شامل گولدن مستر iOS 13.4 و iPadOS 13.4 می شود. با این حال، این شرکت کوپرتینویی قرار است سیستم عامل iOS 13.4 و iPadOS 13.4 را در تاریخ 24 مارس به کاربران عرضه کند. ظاهرا پشتیبانی از پد لمسی برای آیپد نیز بخشی از برنامه اپل در این تاریخ به شمار می آید. در حال حاضر تبلت های این کمپانی آمریکایی تنها می توانند از طریق یک قابلیت دسترس پذیری با پد لمسی و موشواره کار کنند. اما به نظر می رسد که در سیستم عامل iPadOS 13.4 ، پشتیبانی کامل از پد لمسی و موشواره در سطح سیستم امکان پذیر می شود.

اپل تایید کرده که تمام آیپدهای این شرکت قادر به کار با موشواره و پد لمسی مجیک خواهند بود. در عین حال آیپد پرو 11 اینچی و آیپد پرو 12.9 اینچی جدید، هر دو از طریق نسخه 13.4 سیستم عامل iPadOS از صفحه کلید جدید مگی پشتیبانی می کنند. از جمله ویژگی های دیگر سیستم عامل آیپد جدید می توان به پشتیبانی از قابلیت به اشتراک گذاری پوشه iCloud Drive، گزینه های کنترلی بهبود یافته برای نمایش و همچنین قابلیت تغییر مجوزها اشاره کرد. استیکرهای Memoji جدید و کنترل های بصری بیشتر در اپلیکیشن Mail برای حذف، انتقال، پاسخدهی و نوشتن ایمیل، جزو قابلیت های جدید به همراه نسخه 13.4 به شمار می آیند.

صفحه کلید مجیک در ماه مه روانه بازار می شود و قیمت مدل سازگار آن برای آیپدهای 11 و 12.9 اینچی به ترتیب برابر با 299 دلار و 359 دلار اعلام شده است. اجرای این کیبورد انحصاری، ترکیبی از نحوه عملکرد اشاره گر در کامپیوترهای مجهز به سیستم عامل MacOS و موتور تمرکز در تلویزیون های اپل است.

منبع gsmarena

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.