معرفی 7 فیلم دیدنی و هیجان انگیز با محوریت تکنولوژی

رسانه کلیک – در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به معرفی 7 مورد از فیلم های جذاب و تماشایی در یکی دو سال اخیر، که جنبه های مختلف تکنولوژی را به نمایش می گذارند.  

انسان قرن هاست که برای رفاه و آسایش بیشتر، دست به توسعه ابزار مختلف زده است. همه ما به خوبی با معایب و مضرات تکنولوژی آشنایی داریم، اما هیچگاه نمی توانیم شگفتی ها و جنبه مثبت آن را نادیده بگیریم. این موضوع باعث شد تا با ورود به قرن بیست و یکم، شاهد گسترش سریع فناوری های گوناگون باشیم؛ تا جایی که امروزه آنچه به چشم می بینیم را نیز نمی توانیم (و حتی نباید) باور کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به جنبه های مختلف تکنولوژی در فیلم های هالیوودی بیاندازیم.

Ready Player one (2018)

فیلم Ready Player one بدون شک یکی از شاهکارهای استیون اسپیلبرگ به شمار می آید. داستان در سال 2045 اتفاق می افتد؛ هنگامی که یک دنیای مجازی مشترک به نام OASIS اغلب فعالیت های مردم را تحت کنترل گرفته است. به دوستداران VR توصیه می شود تماشای این فیلم را از دست ندهند.

Replicas (2018)

عصب شناسی به نام ویلیام فاستر به همراه گروه تحقیقاتی خود در تلاش است تا از طریق انتقال هوشیاری به ربات، مردگان را به زندگی بازگرداند؛ اما آزمایش های آن ها با شکست مواجه می شود. داستان از آنجا اوج می گیرد که اعضای خانواده فاستر، جان خود را در یک سانحه رانندگی از دست می دهند و فاستر به طرز جنون آمیزی در پی بازگرداندن آن ها به حیات بر می آید.

Mortal Engines (2018)

در این فیلم شاهد شهرهای متحرک هستیم که اغلب فعالیت آن ها با استفاده از ماشین های مکانیکی و الکتریکی پیشرفته شکل می گیرد. شهرهای بزرگ در سراسر کره زمین (که اکنون به یک دنیای متروک تبدیل شده) به راه می افتند تا شهرهای کوچک با تکنولوژی ضعیف تر را غارت کنند.

Pacific Rim: Uprising (2018)

حوادث فیلم ده سال پس از قسمت قبلی رخ می دهند و کایجو، هیولای فضایی داستان دوباره برگشته است. در این میان چند جوان داوطلب می شوند تا کنترل نسل جدید ییگرها (ربات های غول پیکر) را بر عهده گرفته و کایجو را به دنیای تاریک خود بازگردانند.

Avengers: Endgame (2019)

هر چقدر هم تلاش کنیم، نمی توانیم ایده های خلاقانه و نابی که پشت دنیای پر زرق و برق مارول پنهان شده را نادیده بگیریم. در فیلم Avengers: Endgame می بینیم که قهرمانان داستان پس از یک شکست بزرگ، به سراغ فناوری ها و قابلیت های خاص خود می روند تا با کمک یکدیگر، نیمی از جمعیت زمین را به زندگی بازگردانند.

Spider-man: Far From Home (2019)

در این قسمت از سری فیلم های Spider-man، شخصیت منفی داستان یعنی میستریو یک بازی ذهن را برای پیتر پارکر ترتیب می دهد. او قابلیت های فرا انسانی ندارد، اما استاد فریب کاری بوده و قادر است تا با خلق تصاویر و فیلم های هلوگرافیک، تشخیص توهم و واقعیت را برای مرد عنکبوتی دشوار کند.

Alita: Battle Angle (2019)

حدودا 300 سال از سقوط زمین در برابر مریخی ها می گذرد. آلیتا یک سایبورگ ترمیم شده با مغز انسان است که پس از آگاهی از قابلیت های خارق العاده خود، تبدیل به شکارچی مبارز می شود. او در یکی از نبردها آسیب جدی می بیند، اما نزدیکان او این بار یک پیکر جدید با فناوری فوق پیشرفته را به او متصل می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .