براساس یک پژوهش آزمایشگاهی در استرالیا

پاسخ مثبت داروی ایفرمکتین برای درمان ویروس کرونا

رسانه کلیک – محققان دانشگاه «موناش» استرالیا می‌گویند: «یک داروی ضد شپش سر به نام ایفرمکتین (Ivermectin) در مدت 48 ساعت ویروس کرونا را در شرایط آزمایشگاهی از بین برده است.» این دارو به صورت عمده در سراسر جهان موجود است.

داروی به نام ایفرمکتین (Ivermectin) می‌تواند ظرف دو روز سلول‌های ویروس کرونا را از بین ببرد. به گفته محققان استرالیایی، یک دوز از این دارو می‌تواند جلوی رشد ویروس SARS-CoV-۲ را که عامل بیماری کرونا است را در مرحله کشت سلولی بگیرد.

دکتر کایلی وکتاف (Kylie Wagstaff) محقق این پژوهش گفت: «ما دریافتیم که حتی یک دوز از این دارو می‌تواند ظرف ۴۸ ساعت RNA ویروس را حذف کرده و به طور موثری کلیه مواد ژنتیکی ویروس را از بین ببرد؛ حتی ظرف ۲۴ ساعت نیز کاهش قابل توجهی در ساختار RNA ویروس ایجاد کرد.»

در حالی که نحوه عملکرد این دارو بر ویروس هنوز مشخص نیست اما قدم بعدی دانشمندان این است که دوز مناسب آن برای انسان را تعیین کنند و اطمینان حاصل کنند که دوز مورد استفاده در شرایط آزمایشگاهی برای انسان بی‌خطر است.

دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند تا آزمایش این دارو روی انسان احتمالا یک ماه طول خواهد کشید.

ایفرمکتین یک داروی ضد شپش سر تایید شده از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا است که پیشتر در شرایط آزمایشگاهی روی از بین بردن ویروسهای HIV، زیکا و آنفلوآنزا نیز موثر بوده است.

منبع dailymail

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .