نسل بعدی iPad Pro بدون میکروفن عرضه می‌شود

رسانه کلیک – این روزها امنیت بدون شک از مهم‌ترین مسائل است. در همین راستا اپل قصد دارد نسل بعدی iPad Pro را بدون میکروفن عرضه کند تا به رفع نگرانی های مربوط به حریم خصوصی کمک کند.

در دنیای حاضر هر روش ارتباطی می‌تواند بستری برای هک یا درز اطلاعات باشد. از ایمیل و چت گرفته تا میکروفن و دوربین گوشی و لپ‌تاپ‌ها. در این بین استفاده از میکروفن‌ها برای درز اطلاعات بیشتر کاربرد دارد.

اپل در سال 2018 سعی کرد با اضافه کردن ویژگی قطع میکروفون MacBook در هنگام بسته شدن درب لپ‌تاپ‌ها، به رفع نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی کاربران کمک کند.

براساس گزارش 9to5Mac، مشخصات منتشر شده از نسل بعدی iPad Pro نشان می‌دهد که تبلت‌های جدید این شرکت از توانایی مشابهی برخوردار است. یعنی هنگامی که کاربر سطح iPad را می‌پوشاند، تراشه امنیتی iPad میکروفون را قطع می‌کند؛ این امر باید به جلوگیری از درز اطلاعات کمک کرده و نرم‌افزار دیگر نمی‌تواند به داده‌های صوتی دسترسی داشته باش.

این بدان معناست که حتی اگر سیستم عامل iPad تحت حمله نرم افزارهای مخرب قرار بگیرد، فرد سوم (هکر) قادر به شنیدن مکالمات نیست. برای کارایی این ویژگی، کاربر باید از محافظ سازگار با MFI یا «ساخته شده برای iPad» استفاده کند. البته تمام محافظ‌های ساخته شده حال حاضر برای iPad که توسط اپل طراحی شده باشد، این امکان را برای شما فراهم می‌کند.

اگرچه iPad ها به اندازه تبلت‌های اندرویدی امنیت ندارند اما در برابر این اتفاقات آسیب‌پذیر هستند. انتظار می‌رود این اقدام جدید از طرف اپل برای نسل بعدی iPad Pro، بسیار مورد استقبال مشتریان این شرکت قرار بگیرد.

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.