چگونه از امنیت اکانت تیک تاک خود مطمئن شویم؟

رسانه کلیک – تیک تاک شبکه اجتماعی جهت تولید ویدیوهای کوتاه است. در این مطلب به معرفی تعدادی روش و راهکار جهت افزایش امنیت اکانت تیک تاک می پردازیم.

همان طور که می دانید، تیک تاک شبکه ای اجتماعی برای تولید ویدیوهای کوتاه است. متاسفانه تیک تاک در حال حاضر به کاربران اجازه استفاده از فاکتورهای امنیتی مانند تشخیص هویت دو مرحله ای را نمی دهد. با این حال، با رعایت نکات ذکر شده در ادامه این مطلب می توانید از امنیت اکانت خود در این شبکه اجتماعی مطمئن شوید. همراه ما باشید.

چگونه یک کد تشخیص هویت برای اکانت تیک تاک ایجاد کنیم؟

برای این کار ابتدا برنامه را باز کرده و سپس وارد تب Me در قسمت پایین راست شوید. سپس وارد سه نقطه عمودی شوید تا تنظیمات اکانت شما باز شود و سپس وارد Manage My Account شوید.

در این قسمت آدرس ایمیل و تلفن خود را وارد کنید. زمانی که این اطلاعات را وارد کنید، تیک تاک هر زمان که بخواهید وارد اکانت خود شوید، به صورت اتوماتیک یک کد تشخیص هویت برای شما خواهد فرستاد.

البته که شما می توانید مانند همیشه با یوزرنیم و پسوردتان وارد اکانت خود شوید، اما وارد شدن با شماره تلفن و کد تشخیص هویت می تواند ایده بهتری نسبت به حفظ کردن پسوردتان باشد. این نکته همچنین به افزایش امنیت اکانت تیک تاک شما نیز کمک می کند.

چگونه از ذخیره شدن اطلاعات ورود به اکانت خود جلوگیری کنیم؟

تیک تاک به صورت اتوماتیک یوزرنیم و پسورد شما را ذخیره خواهد کرد. اگر زمانی دیگران از گوشی شما استفاده کنند، شما می توانید با فعال کردن این گزینه که تیک تاک اطلاعات اکانتتان را ذخیره نکند، امنیت اکانت خود را افزایش دهید.

برای فعال کردن این گزینه ابتدا برنامه را باز کرده و سپس وارد تب Me در قسمت پایین راست شوید. سپس وارد سه نقطه عمودی شوید تا تنظیمات اکانت شما باز شود و سپس وارد Manage My Account شوید. در این مرحله تنظیمات Save Login Info را غیر فعال کنید.

چگونه فعالیت اکانت در دستگاه های مختلف را کنترل کنیم؟

اگر به کسی مشکوک هستید که در حال استفاده از اکانت تیک تاک شما باشد، می توانید ببینید که اکانت شما در چه دستگاه هایی فعال است. برای این کار در هوم اسکرین برنامه، وارد Me، سپس سه نقطه عمومی، سپس Manage My Account و در نهایت Security شوید. در این قسمت هر گونه هشداری مرتبط با اکانت خود را مشاهده خواهید کرد. سپس Your Devices را انتخاب کنید تا تمام دستگاه هایی که اکانتتان در آن ها فعال است، مشاهده کنید.

تیک تاک به طور کلی برنامه ای برای به اشتراک گذاری محتوا است، بنابراین تعجی ندارد اگر امنیت آن به قدرتمندی سایر شبکه های اجتماعی نباشد. البته که این مشکل ممکن است در آینده برطرف شود.

منبع howtogeek

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .