آموزش کسب درآمد از یوتیوب

امروزه کسب درآمد از اینترنت یکی از محبوبترین کسب و کارها بین جوانان است. حال بسیاری از افراد تمایل دارند از طریق یوتیوب کسب درآمد کنند. آنان می توانند از طریق یوتیوب درآمد دلاری داشته باشند و این موضوع بسیاری را به کسب درآمد از یوتیوب تشویق می کند. در ادامه این مطلب به آموزش کسب درآمد از یوتیوب می پردازیم با کلیک همراه باشید.

 

آموزش کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوبیوتیوب یکی از پربازدیدترین وب سایت های اینترنتی در دنیاست؛ فعالیت در این شبکه جهانی، کاربران زیادی به پول های کلانی رسانده است. اما بسیاری به اشتباه فکر می کنند چون یوتیوب در ایران فیلتر است، کسب درآمد از آن غیر ممکن است؛ در صورتی که با قاطعیت می توان گفت کاملا در اشتباه هستند و این گونه نیست.

از آنجایی که ویدئو یکی از بهترین ابزارهای ارتباطی در سراسر جهان است، کسب درآمد از یوتیوب خیلی جذاب است. حال کسب درآمد از یوتیوب به چه طریق است برای بسیاری از افراد سوال می باشد.

آیا می توان از یوتیوب کسب درآمد داشت؟

این سوالی که در ذهن بسیاری از کاربران پیش می آید، باید گفت بله امکان پذیر است. بسیاری از کاربران ایرانی معتقدند از آن جایی که ایران در تحریم است و بسیاری از وب سایت ها مسدود می شود کسب درآمد از یوتیوب امری غیر ممکن است. همان طور که می دانید کاربران فارسی زبان در سراسر نقاط جهان هستند و یا حتی کاربران داخلی به وسیله یکسری از ابزارهای واسطه ای موجود دسترسی به یوتیوب دارند.

اما بهتر است بدانید حتی اگر در ایران باشید باز هم چه به صورت مستقیم و غیر مستقیم شما می توانید از یوتیوب کسب درآمد کنید.

کسب درآمد مستقیم: شما به طور مستقیم از خود یوتیوب پول بگیرید.

کسب درآمد غیر مستقیم: کسب درآمد به کمک یوتیوب است.

چگونه کسب درآمد از یوتیوب را فعال کنیم؟

حال باید در ابتدا قسمت کسب درآمد از کانال یوتیوب را فعال کنید، تا شما هم بتوانید از این طریق کسب درآمد میلیونی داشته باشید. با فعال کردن این بخش یوتیوب اجازه دارد تا در قسمت اول ویدئوهای شما تبلیغات کلیکی خود را برای کاربران به نمایش بگذارد.با فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب تعداد تمام نمایش های ویدئویی شما محاسبه می شود.

برای فعال شدن آن باید مراحل زیرا انجام دهید:

1-به قسمت تنظیمات کانال یوتیوب خود بروید

2- روی گزینه My Channel کلیک کنید

3- در مرحله بعد روی دکمه Customize Channel کلیک کنید.

4-حال در صفحه باز شده روی گزینه View additional features کلیک کنید.

5- در آخر در صفحه بعدی که باز می شود در قسمت Monetization روی گزینه Enable کلیک کنید.

با انجام دادن مراحل بالا شما دیگر می توانید از طریق یوتیوب کسب درآمد کنید.

راهکارهای کسب درآمد از یوتیوب

از آن جایی که یوتیوب سراسر از ویدئوهای جذاب است شما هم باید یک کانالی داشته باشید که متشکل از ویدئوهای جالبی باشد. باید بدانید جذابیت ویدئوها برای درآمد از یوتیوب بسیار امری مهم و حیاتی است. زیرا همان طور که می دانید قرار است از طریق افزایش بازدید ویدئوها و تعداد دنبال کنندگان کانالتان کسب درآمد کنید.

در ادامه راهکارهایی بسیار مهمی که سبب کسب درآمد از یوتیوب می شود را به شما خواهم گفت تا شما هم بتوانید همانند یوتیوبرهای حرفه ای کسب درآمد کنید.

تولید ویدئوهای آموزشی

در طی سالیان گذشته یکی از مهم ترین و جذاب ترین موضوعاتی که مردم به دنبال آن هستند، آموزش تصویری است. ویدئوهای آموزشی در سراسر جهان در هر سایت و شبکه های مجازی طرفداران زیادی را دارد. شما باید تلاش کنید در حوزه هایی که تخصص دارید ویدئوهای آموزشی تولید کنید. مردم به دنبال آموزش های خاص و حتی آموزش های عمومی که به آن ها در زندگی روزانه خود نیاز دارند را دنبال می کنند.

زمانی که شما ویدئوهای آموزشی، حال در هر زمینه ای بتوانید تهیه کنید خواهید که چقدر دنبال کنندگان شما روز به روز افزایش می باید و تعداد بازدید ویدئو آموزشی شما چقدر افزایش خواهد یافت.

چه ویدئوهایی مناسب تبلیغات در یوتیوب هستند؟

 

شما باید بدانید برای تولید ویدئوهای با هدف کسب درآمد، باید برای تبلیغات مناسب باشند. شما باید قوانین کلی یوتیوب را همچون عدم انتشار محتوای توهین آمیز و یا موارد دیگر را رعایت کنید.

اگر فقط در بعضی از ویدئوهایتان استانداردهای تبلیغاتی را رعایت کنید ممکن است درآمد تبلیغاتی شما در بعضی از ویدئوها لغو شود. به طور مثال اگر در ویدئوی شما از موسیقی برای پس زمینه انتخاب کنید که شامل قوانین کپی رایت باشد؛ امکان غیرمجاز شدن آن محتوا وجود دارد.

 فروش محصولات در یوتیوب

یکی دیگر از راه هایی که می توانید از طریق آن در یوتیوب کسب درآمد کنید همکاری در فروش محصولات است. به طور مثال، در تصویر ویدئویی خود که مربوط به آموزش راه اندازی یک مایکروفر است، شما فردی را می بینید که در حال آموزش راه اندازی این وسیله است و در حال آموزش تجهیزات لازم می باشد را در حال معرفی کردن است.

آن شخص در بخش توضیحات ویدئو لینک خرید محصول معرفی شده در ویدئو را خودش از آن استفاده می کند را قرار می دهد، از این طریق می تواند همکاری در فروش در آموزش ویدئویی خود قرار دهد.

باید گفت یکی از بهترین روش های بازاریابی محتوا به حساب می آید . “معرفی محصول در لابه لای محتوای آموزشی”

شما هم از این روش می توانید با شرکت های همکاری در فروش کالا، همکاری لازم را داشته باشید.

جمع بندی

در تولید ویدئوهای آموزشی شما می توانید در کنار آن کلی ویدئو در زمینه های مختلف تولید کنید از جمله: تولید ویدئوهای بهترین ها، مردم اغلب به دنبال بهترین ها هستند؛ بهترین فیلم، بهترین گوشی، بهترین لپ تاپ و …

تولید ویدئوهای نقد و بررسی، یکی از پرطرفدارترین ویدئوها به حساب می آید؛ نقد و بررسی گوشی های موبایل، فیلم های روز دنیا و …

تولید ویدئوهای گیم پلی و یا نمایش اطلاعات و مشخصات بازی های جدید بسیار محبوب است. ویدیوهایی که مربوط به بازی های جدید پرطرفدار باشند در یوتیوب بسیار ویو می خورند.

شما می توانید از طریق ساخت ویدئو با عنوان های جذاب به درآمد های میلیونی در یوتیوب برسید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.