کانن از جزییات بیشتر درباره دوربین EOS R5 رونمایی کرد

رسانه کلیک – شرکت ژاپنی کانن به تازگی از جزییات فیلم برداری دوربین آینده خود به نام EOS R5 رونمایی کرده است. در ادامه به بررسی این جزییات می پردازیم.

کمپانی کانن به تازگی از جزییات ضبط ویدیو به وسیله دوربین EOS R5 رونمایی کرد. این شرکت در یک گزارش خبری کوتاه، به جزییات بیشتری در مورد قابلیت فیلم برداری دوربین آینده خود اشاره کرد. ظاهرا مدل EOS R5 نخستین دوربین شرکت بزرگ کانن بوده که قادر به ضبط ویدیو با کیفیت 8K است.

برجسته ترین قابلیت دوربین جدید کانن، ضبط ویدیوی داخلی RAW 8K با نرخ 29.97 فریم بر ثانیه است. از دیگر فرمت های فیلم برداری پشتیبانی شده توسط این دستگاه، می توان به HDR PQ 10 بیتی 4:2:2 و همچنین Canon Log 10 بیتی 4:2:2 با نرخ 29.97 فریم بر ثانیه اشاره کرد.  

برای افرادی که به فیلم برداری 4K علاقه مند هستند، دوربین EOS R5 قادر به ضبط فیلم داخلی با کیفیت 4K و نرخ بیش از 119.88 فریم بر ثانیه در قالب های 10 بیتی 4:2:2 و همچنین Canon Log 10 بیتی 4:2:2 است. فیلم برداری خارجی نیز با نرخ بیش از 59.94 فریم بر ثانیه انجام می شود.

طبق گفته های کانن، حالت های 8K و 4K فاقد قابلیت برش هستند. به علاوه دوربین از عرض کامل سنسور استفاده می کند. کاربر می تواند از قابلیت فوکوس خودکار عالی کانن به نام دوال پیکسل CMOS در حالت های 4K و 8K بهره بگیرد.

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های دوربین جدید کانن، لرزشگیر 5 محوره داخلی بوده که به همراه لرزشگیر نوری در لنزهای متعدد RF و EF عمل می کند. این محصول همچنین دارای یک شیار دو کارتی برای استفاده از SD UHS-II و CFexpress است.

از آنجا که قابلیت های فیلم برداری جزو تمرکز اصلی دوربین EOS R5 هستند، کانن در گزارش اخیر خود تنها به شرح جزییات فیلم برداری پرداخته است. قطعا با نزدیک شدن به زمان عرضه، اطلاعات بیشتری در اختیار اصحاب رسانه قرار می گیرد.

بد نیست یادآور شد که کانن به تازگی دوربین سینما مارک 3 EOS C300 را به بازار عرضه کرده است. این محصول می تواند با کمک سنسور DGO 35 میلیمتری سوپر و پردازنده تصویر DOGOC DV7، فیلم هایی با کیفیت 4K و نرخ 120 فریم بر ثانیه را تهیه کند. دوربین C300 Mark III با قیمت 10999 دلار به فروش می رسد.

منبع gsmarena

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.