تویوتا یاریس 2021 کراس هیبریدی معرفی شد

رسانه کلیک – به استناد اخبار جدید، تویوتا در تابستان سال 2021 کراس اوور جدید خود یعنی تویوتا یاریس 2021 را به فروش خواهد رساند. در ادامه همراه ما باشید.

تویوتا ابتدا قصد داشت از کراس اوور جدید و کوچک خود در ماه مارس در Geneva Motor Show رونمایی کند، با این حال کنسل شدن این مراسم به دلیل شیوع بیماری کرونا باعث تغییر زمان رونمایی از این خودرو شد. این کمپانی اعلام کرده بود که رونمایی از این خودرو ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها به تعویق بیافتد، با این حال اکنون انتظارها به پایان رسیده و تویوتا آماده معرفی تویوتا یاریس 2021 است.

تویوتا یاریس 2021 دارای فاصله محوری سوپرمینی 2560 میلی متری است در حالی که اورهنگ های آن بلندتر شده اند. این خودرو همچنین 20 میلی متر پهن تر و 90 میلی متر طویل تر از یاریس است، در حالی که کوچکتر از C-HR است. 

این خودرو از طراحی مرسوم تری برخوردار است. این نوع طراحی حرکتی عقلانی به نظر می رسد و ممکن است مشتریان بیشتری برای تویوتا فراهم کند، زیرا بسیاری از افراد طرفدار ظاهر عجیب و غریب C-HR نیستند.

خریداران می توانند تویوتا یاریس 2021 را با چرخ های 45 سانتی متری و ظاهر براق جدیدی که Brass Gold نامیده می شود تهیه کنند. البته که گزینه صندوق عقب برقی اختیاری است و وجود آن بارگیری و تخلیه بار را راحت تر می کند. زمانی که صندوق را باز می کنید می توانید ارتفاع آن را تنظیم کنید. این صندوق همچنین بنا به قسمتی که بار شما در آنقرار دارد می تواند به دو قسمت تقسیم شود. شما همچنین می توانید در صورت نگرانی از تکان خوردن بارها در صندوق، از کمربند مخصوص موجود در صندوق این خودرو استفاده کنید.

خودروی چهار چرخ محرک چندان میان خودروهای شاسی بلند اروپایی مرسوم نیست، با این حال تویوتا یاریس 2021 دارای یک طرح چهار چرخ متحرک همراه ما پیشرانه هیبریدی متشکل از سه سیلندر 1.5 لیتری است که همراه با یک موتور برقی کار می کنند. 

موتور احتراقی این خودرو کارایی تا 40 درصد دارد و می تواند خودرو را در حالت محور جلو نیز پشتیبانی کند. اگر سنسورها متوجه شرایط ضعیفی شوند، سیستم چهار چرخ متحرک در شرایطی همچون باران، برف و کویر بسیار مفید ظاهر می شود.

قدرت کلی این خودرو 116 اسب بخار است که ممکن است چندان زیاد به نظر نرسد، با این حال باید بدانید که این ماشین یک کراس اوور شهری است. 

تویوتا ادعا کرده که قصد دارد سالانه 150 هزار دستگاه از این ماشین در کارخانه فرانسه خود تولید کند. این خودرو پس از آن که در پاییز امسال در ژاپن رونمایی شود، از تابستان 2021 در اروپا به فروش خواهد رسید.

 
منبع motor1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.