شیفر

طرح مشترک مایکروسافت و اینتل؛

با هدف تجزیه و تحلیل دقیق‌تر، بدافزارها و ویروس های رایانه ای تصویرسازی می‌شوند

رسانه کلیک – مایکروسافت و اینتل در حال اجرای طرحی مشترک هستند که در راستای آن بدافزارهای خطرناک برای تجزیه و تحلیل دقیق‌تر به عکس تبدیل شوند. این طرح در قالب یک پروژه یادگیری عمیق ماشین موسوم به استامینا اجرا می‌شود. از این طریق شناسایی و طبقه بندی بدافزارها آسان‌تر خواهد شد.

بر همین اساس، نمونه‌هایی از بدافزارهای مختلف به عکس تبدیل شده و سپس این عکس‌ها اسکن شده تا الگوها و بافت‌های اختصاصی آنها استخراج شود. در نهایت این فرایند به تولید یک فایل نهایی متشکل از کدهای باینری (صفر و یک) می‌انجامد که درک و تحلیل بدافزارها را آسان می‌کند.

محققان می‌گویند عکس‌های دوبعدی که طی این فرایند به دست می‌آیند، با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی به راحتی قابل تجزیه و تحلیل هستند.

مایکروسافت و اینتل مدعی هستند استفاده از این روش راحت‌ترین کار برای دسته بندی و شناسایی انواع بدافزارها و ویروس های رایانه ای است.

تا به حال به همین شیوه 2.2 میلیون فایل تصویری از ویروس‌های مختلف تهیه شده که مطالعه روی آن‌ها مقابله با بدافزارهای جدید را نیز تسهیل می‌کند. محققان از 60 درصد از این فایل‌ها برای آموزش الگوریتم یادگیری ماشین عمیق خود بهره گرفته و اعلام کردند که دقت این روش را در زمینه شناسایی و طبقه بندی انواع بدافزارها و ویروس های رایانه ای 99.07 درصد است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.