معرفی خودروی BMW 480i مدل 2020

رسانه کلیک – خودروی BMW 480i یکی از خودروهای دو در بسیار زیبا با 8 حالت رانندگی است. بسیاری از ما فکر می‌کنیم وجود آپشن‌های قابل تغییر رانندگی در خودرو مخصوص خودروهای اسپرت است. به عبارت دیگر بسیاری بر این باورند که مد‌های قابل تغییر رانندگی در خودروهای اسپرت به منظور افزایش سرعت و مقابله با پیچ‌های تند طراحی شده‌اند.

با اینکه وجود مُدهای قابل تغییر رانندگی در خودروهای اسپرت بسیار کاربردی است اما دلیل عمده قرار دادن چنین آپشن‌هایی در خودرو‌ها این است که بدنه خودرو در بهترین حالت خود بر اساس سبک رانندگی راننده قرار می‌گیرد.

برای مثال، خودرو BMW 480i را در نظر بگیرید. این خودرو یکی از سدان‌های دو در است که برای رانندگی با سرعت 45 مایل بر ساعت و لذت بردن از جاده‌ها طراحی شده است. در واقع این خودرو برای مسافرت‌هایی طراحی شده است که راننده آن را در حالت کروز قرار دهد و از مناظر زیبای اطراف نهایت لذت را ببرد. با این وجود در این خودرو نه تنها مُد اسپرت در بین مُدهای رانندگی دیده می‌شود بلکه پشت چرخ‌ها دو Paddle Shifter قرار داده شده است تا در هنگام قرار دادن خودرو روی حالت اسپرت وارد عمل شوند و بدنه خودرو را در حالت مناسب با این مُد قرار دهند.

بسیاری از رانندگان BMW 480i از این مد‌های قابل تغییر در آن بسیار راضی هستند. اما این خودرو نسبت به خودروهای 4 در ویژگی‌های خاص دیگری نیز دارد. یکی از بهترین ویژگی‌های این خودرو جمع شدن سقف آن است که باعث می‌شود سرنشینان در آن احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

BMW 480iمد اسپرت در این خودرو باعث می‌شود تا نه تنها خودرو بی صدا باشد بلکه مصرف سوخت آن به 3 لیتر در هر 100 کیلومتر با قدرت 6 سیلندر برسد. این ویژگی به‌خصوص برای زمانی که سقف خودرو باز است برای سرنشینان بسیار لذت‌بخش است.

ویژگی خارق‌العاده دیگر BMW 480i سرعت باز و بسته شدن سقف آن است مه تنها 15 ثانیه طول می‌کشد. این سیستم تا سرعت 31 مایل بر ثانیه نیز به‌خوبی عمل می‌کند. اگرچه سرعت 15 ثانیه‌ای برای باز و بسته شدن سقف خودرو سریع‌ترین سرعت نیست اما قابلیت باز و بسته شدن خودرو حتی در حال حرکت نیز یکی از بهترین قابلیت‌های آن است. وقتی سقف خودرو بسته است، کابین خودرو در ایزوله‌ترین حالت ممکن قرار دارد. داشتن 8 مُد رانندگی در کنار قابلیت باز و بسته شدن سقف با سرعت نسبتاً بالا باعث شده است تا رانندگی با این خودرو بسیار راحت باشد.

سقف خودرو را می‌توانید حتی از خارج از خودرو نیز باز و بسته کنید. برای این کار کافی است دکمه قفل را برای مدتی نگه دارید و سیستم سقف آن را به حالت اولیه یعنی یا باز یا بسته بر می‌گرداند. حتی می‌توانید پنجره‌های خودرو را نیز از بیرون خودرو باز و بسته کنید. هرچند این قابلیت تنها مختص BMW 480i نیست اما یکی از ویژگی‌هایی است که به ندرت در خودروهای دیگر دیده می‌شود.

عدم وجود لرزش‌های ناگهانی و زیاد حتی زمانی که پنجره خودرو باز است از قابلیت‌های خاص BMW 480i است. علاوه بر این کابین خودرو به نحوی طراحی شده است که زمانی که پنجره‌ها کاملاً باز است، به راحتی با صدای عادی نیز می‌توانید با سایر سرنشینان صحبت کنید.

ظاهر خودروی BMW 480i بسیار جذاب و زیبا است. طیف رنگی بدنه این خودرو بسیار زیبا است از طرفی طراحی چرخ‌ها باعث شده تا زیبایی و جذابیت بدنه آن بیشتر شود. در واقع به جرئت می‌توان گفت یکی از زیباترین خودروها در میان خودروهای کوپه است.

BMW 480iدر کابین BMW 480i یک صفحه‌نمایش 10.3 اینچی قرار دارد. کلیه دکمه‌های این خودرو در یک صفحه دیجیتال 12.3 اینچی تعبیه شده است. این دو صفحه‌نمایش اولین چیزهایی هستند که در نگه اول خودنمایی می‌کنند. چرم رویه صندلی‌های از نوع درجه یک است. در کابین خودرو  تزیینات آلومینیومی به کار رفته است. سر دنده خودرو با الماس سواروسکی تزیین شده است که باعث شده این خودرو شبیه خودروهای لاکچری به نظر برسد.

صندلی‌های جلو بسیار راحت و زیبا هستند با این وجود به نظر بسیاری صندلی‌های عقب این راحتی و زیبایی را ندارند. از طرفی فضای جلوی پا برای سرنشینان عقب چیزی در حدود 29.5 اینچ است که چندان فضای زیادی نیست.

خودروی BMW 480i در رنگ‌های طیف خاکستری با چرخ‌های اسپرت سری M با تایرهای 19 اینچی با قیمت 5هزار دلار به بازار عرضه می‌شود. اگر بخواهید آپشن‌های اختصاصی خود را به آن اضافه کنید، قیمت آن می‌تواند به حدود 10 هزار دلار نیز برسد.

منبع motor1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.