شیفر

چگونه در طول بازی Xbox با دوستان خود در ویندوز 10 چت کنیم؟

رسانه کلیک – تماس با دوستان در پلتفرم‌های مختلف روز به روز آسان‌تر و ساده‌تر می‌شود. یکی از روش‌های تماس صوتی و متنی در طول بازی Xbox با دوستان استفاده از اپلیکیشن آن در ویندوز 10 است.

در این مطلب قصد داریم تا نحوه برقراری تماس با دوستان Xbox را در ویندوز 10 آموزش دهیم.

نحوه دسترسی به لیست دوستان Xbox در ویندوز 10

نوار بازی‌های Xbox در ویندوز 10 ابزارهای زیادی برای چت کردن با دوستان، آمار بازی و حتی دسترسی به لیست آهنگ‌ها در Spotify را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در واقع با استفاده از این نوار ابزار نیازی به استفاده از دکمه‌های میانبر Alt_Tab برای جابجایی میان اپلیکیشن‌ها ندارید.

برای چت کردن با دوستان xbox خود در ویندوز 10 ابتدا دو دکمه Ctrl و G را هم‌زمان فشار دهید تا نوار بازی Xbox برای شما ظاهر شود. حتی در حین بازی نیز می‌توانید از این دو دکمه استفاده کنید.

اگر نوار بازی از این روش فعال نشد، از منوی start وارد بخش Setting و سپس بخش Gaming شده و در قسمت Game Bar کلیدهای میانبر برای باز کردن نوار بازی را چک کنید. در برخی از موارد کلیدهای میانبر برای فعال کردن نوار بازی روی دو کلید Win و G تنظیم شده است.

وقتی نوار بازی روی صفحه برای شما نمایش داده شد، روی آیکونی که شبیه به 3 خط موزی افقی است کلیک کنید. از منوی باز شده روی گزینه Xbox Social کلیک کنید تا لیست دوستان Xbox برای شما نمایش داده شود. برای چت کردن با هرکدام از دوستان روی دکمه افزودن که در سمت راست کادر متنی search or add players قرار دارد کلیک کنید.

چت با دوستان Xboxچت کردن با دوستان Xbox  در ویندوز 10

وقتی نام دوستان خود را به لیست افراد اضافه کردید کافی است روی آیکون مربوط به دوست خود دو بار کلیک کنید. با این کار پنجره چت باز می‌شود و شما می‌توانید از طریق این پنجره به صورت متنی با صوتی با دوست خود در تماس باشید. می‌توانید دوستان دیگری را نیز به این چت دعوت کنید و به صورت گروهی چت کنید. برای این کار روی دکمه + کلیک کنید.

چت با دوستان Xboxبا این روش می‌توانید با دوستان خود در تماس باشید. حتی زمانی که در حال بازی کردن نیستید نیز می‌توانید از این قابلیت برای در تماس بودن با دوستان خود استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.