توقف پروژه تست کرونا در منزل نهاد بیل گیتس به دستور FDA

رسانه کلیک – به دستور سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، برنامه انجام تست کرونا در منزل را که توسط بیل گیتس حمایت می‌شد، متوقف شد.

طبق گزارش نیویورک تایمز، این برنامه که در قالب نمونه‌گیری از افراد برای شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا در منازل و در شهر سیاتل آمریکا دنبال می‌شد و مجوز مقامات ایالت واشنگتن را نیز دریافت کرده بود، به دستور FDA متوقف شده است.

FDA شروع فعالیت مجدد این برنامه را منوط به دریافت تاییدیه از سوی این نهاد کرده است. نهاد SCAN که به عنوان «شبکه ارزیابی ویروس کرونا سیاتل» شناخته می‌شود، قبل از صدور دستور توقف فعالیت توسط FDA، روزانه از بیش از 300 نفر آزمایش می‌گرفت.

بیل گیتس چندی پیش در این خصوص عنوان کرد: «نهاد SCAN به منظور ترسیم تصویری درست از نحوه گسترش ویروس کرونا در جامعه، شناسایی افراد در معرض خطر بالا و ارزیابی اثربخشی اقدامات فاصله‌گذاری اجتماعی شروع به فعالیت کرده است.»

پس از صحبت‌های بیل گیتس، نهاد SCAN با انتشار بیانیه‌ای در وب‌سایت خود عنوان کرد که سازمان غذا و دارو دریافت مجوز EUA برای تست‌های تشخیص ویروس کرونا الزامی می‌داند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو نیز در این باره می‌گوید: :مساله‌ای که در این جا وجود دارد به دسته‌بندی و استفاده از تست‌های SCAN برمی‌گردد. این تست‌ها در زمره تست‌های نظارتی و مراقبتی دسته‌بندی می‌شوند و تنها در اختیار محققان قرار می‌گیرند ولی در اختیار بیمارن یا پزشکان برای اهداف تشخیصی قرار نمی‌گیرند.»

با این حال، SCAN در وب‌سایت خود نوشت: «هیچ نگرانی در خصوص امنیت یا صحت انجام تست کرونا در منزل وجود ندارد.» این نهاد در اوایل ماه مارس امسال و به بودجه بنیاد گیتس راه‌اندازی شد و با مراکزی درمانی و بهداشتی مختلفی در شهر سیاتل و ایالت واشنگتن همکاری داشت.

منبع businessinsider

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.