فروش بازی Minecraft به بیش از 200 میلیون نسخه رسید

رسانه کلیک – بر اساس اعلام استودیوی موجانگ، چندی پیش میزان فروش بازی Minecraft از مرز دویست میلیون نسخه در سراسر جهان عبور کرده است.

چند روز پیش شرکت موجانگ در اقدامی غیرمنتظره نام و لوگوی خود را تغییر داد و این شرکت در حال حاضر تحت عنوان موجانگ استودیوز (Mojang Studios) شناخته می شود. حال به تازگی این توسعه دهندگان موفق در پیامی به صورت اعلام کردند که میزان فروش بازی Monecraft در سراسر جهان به بیش از دویست میلیون نسخه رسیده است. همچنین، گفته شده که در هر ماه، بالغ بر 126 میلیون نفر به تجربه ماینکرفت روی پلتفرم های مختلف می پردازند. به عبارت دیگر، در اصل به نظر می رسد روزانه بیش از چهار میلیون نفر از تجربه این عنوان لذت می برند که این موضوع برای یک اثر قدیمی شگفت انگیز است.

طبق اظهارات مجانگ استودیوز، این میزان فروش مربوط به یک پلتفرم خاص نیست و فروش بازی در تمامی کنسول‌ها، موبایل و رایانه های شخصی را در بر می گیرد. به لطف این موفقیت و دستاورد تحسین آمیز، سازندگان چندی پیش وعده دادند که قابلیت رهگیری پرتو (Ray-Tracing) به‌زودی به بازی اضافه خواهد شد.

Minecraft Dungeons بازی جدید موجانگ استودیوز محسوب می شود که برای عرضه در روز ششم خرداد ماه سال جاری (26 ماه می سال میلادی 2020) برنامه ریزی شده است. پیش تر، سازندگان ماه آوریل سال جاری میلادی را به عنوان تاریخ انتشار این عنوان اعلام کرده بودند که گویا مشکلات ناشی از فراگیری ویروس کرونا و تعطیلی استودیوی موجانگ، عرضه بازی را به تعویق انداخته است. اثر مذکور در زمان مقرر برای کنسول های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ و همچنین پلتفرم رایانه های شخصی عرضه خواهد شد.

در اواخر شهریور ماه سال گذشته، رئیس کل موجانگ استودیوز در پیامی تعداد بازیکنان ماهانه ماینکرفت را بیش از 112 میلیون نفر اعلام کرده بود. از این رو، ظاهرا با وجود گذشت بیش از ده سال از انتشار این عنوان، به مرور گیمرهای زیادی به جامعه آن اضافه شده و تعداد کاربران همچنان رو به افزایش است.

بازی ماینکرفت در حال حاضر روی تمامی پلتفرم ها از جمله کنسول های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ و همچنین پلتفرم رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز، لینوکس و مک در دسترس قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.