شیفر

گوگل در حال کار روی امکان خرید صوتی به وسیله دستیار خود است

رسانه کلیک – به زودی می‌توانید فقط با استفاده از صدای خود ، از طریق دستیار گوگل خرید کنید. براساس گزارش‌ها، یک تنظیم صوتی جدید به بخش تنظیمات پرداخت و امنیت Google Assistant اضافه شده که می‌تواند نشانه‌ای از برنامه گوگل برای دستیابی به امکان خرید صوتی وسایل باشد.

به گزارش Android Police، گوگل تأیید کرده است که این قابلیت یک ویژگی جدید و محدود است که می‌تواند برای سفارش از رستوران‌ها و خریدهای آنلاین درون برنامه‌ای استفاده شود.

البته این اولین بار نیست که امکان خرید مبتنی بر صدا فراهم می‌شود؛ دستیار صوتی الکسا مدت‌هاست که این ویژگی را برای کاربران خود فراهم کرده است. تفاوت این است که ظاهراً استفاده گوگل از امنیت بیشتری برخوردار بوده و با تکیه بر فناوری Voice Match خود به این کار اعتبار می‌بخشد. همچنین برای دستگاه‌های دستیار خانگی که فاقد ویژگی‌های امنیتی مانند اثر انگشت یا اسکنر صورت هستند نیز بسیار مفید است.

هنوز زمان اصلی عرضه عمومی این ویژگی مشخص نیست اما ممکن است گوگل آن را در رویداد رونمایی از نسخه بتای اندروید 11 در تاریخ 3 جولای معرفی کند. به نظر ی‌رسد صاحبان گوشی‌های پیکسل روند تغییرات قابلیت خرید صوتی را بیشتر متوجه شده‌اند؛ پس ممکن است تا زمان عرضه نهایی، این محصول بارها تغییر کند.

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.