نحوه بازگرداندن نامه های الکترونیکی در سرویس پیام رسان جیمیل

رسانه کلیک –  قابلیت بازگردانی نامه های الکترونیکی، یکی از چند ویژگی برجسته سرویس پیام رسان جیمیل است. در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه ارسال یک ایمیل را متوقف کرده و از دریافت آن توسط گیرنده جلوگیری کنید. 

برای همه ما پیش آمده که گاهی از ارسال یک ایمیل پشیمان شده و بخواهیم سریعا آن را برگردانیم. در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه با تغییر تنظیمات سرویس پیام رسان جیمیل، می توانید نامه الکترونیکی ارسال شده را بازگردانده و از دریافت آن توسط گیرنده جلوگیری کنید.

افزایش برهه زمانی جهت لغو ارسال نامه های الکترونیکی در جیمیل

جیمیل به شما اجازه می دهد تا هر گونه ایمیل ارسال شده به طور ناخواسته را در یک برهه زمانی خاص بازگردانید. زمان این برهه از چند ثانیه به نیم دقیقه قابل افزایش است. تنها کافیست تا به روی چرخ دهنده (Gearbox) کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید.

حال به تب General بروید. در این قسمت، گزینه Undo Send به خوبی قابل مشاهده است. از منوی کشویی این گزینه، دوره لغو سازی را به 30 ثانیه افزایش دهید. افزایش این مدت به این معنی است که گیرندگان، پیام ها را با کمی تاخیر دریافت می کنند. با این حال، زمان بیشتر برای تفکر درباره پیام ارسال شده و بازگردانی آن در صورت لزوم نیز خالی از لطف نیست.

توجه داشته باشید که پس از تعیین برهه زمانی، حتما روی گزینه Save Change در پایین صفحه کلیک کنید.

بازگردانی پیام الکترونیکی ظرف 30 ثانیه در سرویس پیام رسان جیمیل

بهتر است پیش از نوشتن آدرس ایمیل دریافت کننده در فیلد to، قسمت Compose نوشته شود. بدین ترتیب احتمال ارسال ناگهانی پیام ناقص برای دریافت کننده با یک کلیک اشتباهی کاهش می یابد.  

پس از ارسال کامل، ایمیل فورا در پوشه Send قابل مشاهده می شود. البته این موضوع به معنی دریافت پیام توسط گیرنده نیست. هنوز فرصت دارید تا پیام ارسال شده را باز گردانید.

با کلیک روی گزینه Undo  در سمت چپ پایین می توانید ارسال ایمیل را متوقف کنید.

با کلیک روی این گزینه، سریعا پیام Message Undone بروی صفحه ظاهر می شود، به این معنی که ایمیل مربوطه  دیگر در پوشه Send وجود ندارد.

اگر به زمان بیشتر از 30 ثانیه احتیاج باشد، چه می توان کرد؟

کلاینت وب جیمیل از زمان بیشتر از 30 ثانیه برای بازگرداندن پیام پشتیبانی نمی کند. بنابراین اگر با ایمیل مهمی سر و کار دارید، بهتر است با تنظیم زمان بندی، ارسال آن را برای بعد موکول کنید.  این زمان بندی می تواند برای چند ساعت یا حتی چند روز یا هفته آینده باشد.

منبع maketecheasier

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.