ابعاد بزرگ پلی استیشن 5 به خاطر سیستم خنک کننده آن است

رسانه کلیک – شرکت سونی مدعی است که ابعاد بزرگ پلی استیشن 5 باعث شده تا سیستم خنک کننده به بهترین شکل ممکن به وظیفه خود عمل کند و برخلاف گذشته، دمای کنسول در زمان اجرای بازی ها همچنان پایین خواهد بود.

پس از معرفی کنسول پلی استیشن 5 در مراسم چند شب گذشته، در حالی که کمپانی سونی به طور دقیق ابعاد کنسول جدید خود را عنوان نکرده، اما کاربران با تطبیق سایز درایو نوری تا حدودی به ابعاد دستگاه پی برده اند که گویا نسبت به پلی استیشن های قبلی و حتی ایکس باکس سری ایکس بسیار بزرگ تر خواهد بود. همین موضوع در حال حاضر به یکی از جنجال برانگیزترین بحث ها میان هواداران سونی و مایکروسافت تبدیل شده است.

در پی این بحث و جدال ها، سرانجام آقای مت مک لورین (Matt MacLaurin)، رئیس بخش طراحی رابط کاربری کنسول های پلی استیشن، در حساب کاربری شخصی خود در شبکه لینکدین به این موضوع واکنش نشان و علت بزرگ بودن PS5 را توضیح داد. به گفته وی، ابعاد بزرگ پلی استیشن 5 این اجازه را به تیم مهندسی و طراحی دستگاه داده تا از یک سیستم خنک کننده کاملا بی نقصی استفاده کنند. مت مک لورین مدعی است که این کنسول به خاطر استفاده از سخت افزارهای بسیار قدرتمند، طبیعتا دمای زیادی نیز تولید می کند که ابعاد در نظر گرفته شده به کاهش دمای کنسول کمک شایانی می کند.

مت مک لورین در این باره اعلام کرد:

کنسول های نسل نهم در اصل یک ابر رایانه بسیار کوچک به شمار می روند. پروسه و تحلیل های پردازنده مرکزی ۷ نانومتری قطعا حرات بسیار بالایی برای تولید قدرت و نمایش جزئیات بیشتر ایجاد می کند. نمایش این قدرت نیز بدون کنترل دما واقعا غیرممکن خواهد بود.

با وجود رونمایی سونی از پلی استیشن 5، اما هنوز هم جزئیاتی از جمله قیمت و تاریخ عرضه دقیق کنسول برای بازیکنان مبهم است. با این حال، طبق جدیدترین گفته های سونی، این دستگاه در اواخر سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد. در طرف مقابل، کنسول نسل نهم شرکت مایکروسافت با نام ایکس باکس سری ایکس نیز برای عرضه در تعطیلات سال میلادی 2020 برنامه ریزی شده است.

شایعه ها حاکی از آن است که کنسول پلی استیشن 5 با قیمت 700 دلار راهی بازار می شود. این در حالی است که تحلیل گران معتقد هستند که کنسول های نسل بعدی با قیمتی در حدود 500 دلار عرضه خواهند شد. البته، به نظر می رسد که شرکت مایکروسافت چندان نگران قیمت Xbox Series X نیست و ظاهرا این دستگاه با قیمت بسیار خوبی نیز در دسترس قرار می گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.