بهترین فیلم های مایکل فاسبندر که واقعا ارزش دیدن دارند

رسانه کلیک –  در این مطلب به سراغ یکی از چهره های سرشناس هالیوود یعنی مایکل فاسبندر رفته و طی دو بخش، 10 مورد از بهترین فیلم های موجود در کارنامه هنری او را با یکدیگر مرور می کنیم.

مایکل فاسبندر هنرپیشه ایرلندی-آلمانی است که طی دهه اخیر شهرت و محبوبیت بسیاری را برای خود دست و پا کرده است. مایکل فعالیت حرفه ای خود در سینما را در سال 2007 و با بازی در فیلم 300 آغاز کرده و توانسته تا کنون در بیش از 30 اثر مختلف حضور به عمل بیاورد. وی در اغلب فیلم های خود بازی تحسین برانگیزی را از خود نشان می دهد اما در کسب جوایز معتبری همچون اسکار یا گلدن گلوب کمی بدشانس بوده است. ما در اینجا قصد داریم تا در دو بخش، 10 مورد از بهترین فیلم های مایکل فاسبندر را به شما معرفی کنیم.

Hunger

  • تاریخ اکران: 2008
  • امتیاز IMDB: 7.6

فیلم Hunger بر اساس رویدادهای واقعی ساخته شده و ماجرای اعتصاب غذای زندانیان جمهوری خواه ایرلندی در سال 1981 را به تصویر می کشد. مایکل فاسبندر این بار در نقش بابی سندز، یکی از این زندانیان به روی صحنه رفته و بازی فوق العاده ای را از خود به نمایش گذاشته است. بابی جزو نخستین افرادی بود که برای جلب توجه و اثبات ادعاهای خویش به عنوان یک زندانی سیاسی دست به اعتصاب غذا زد و تا مرز مردن پیش رفت.

Inglourious Basterds

  • تاریخ اکران: 2009
  • امتیاز IMDB: 8.3

این فیلم در واقع یک داستان غیر واقعی از جنگ جهانی دوم است. پس از اشغال فرانسه توسط آلمان های نازی، گروهی از سربازان یهودی ساکن آمریکا گروهی به نام Basterds را تشکیل داده و برای ایجاد ترس و وحشت در بین آلمانی ها، شروع به کشتار وحشیانه آن ها می کنند. مایکل فاسبندر این بار نقش یک افسر بریتانیایی غیر یهودی را بازی کرده که پس از مدتی به عضویت گروه Basretds در می آید. این فیلم 153 دقیقه ای در زمان خود توانست بازخوردهای مثبتی را از جانب منتقدین و مخاطبان دریافت کند.

X-Men: First Class

  • تاریخ اکران: 2011
  • امتیاز IMDB: 7.7

اغلب طرفداران سینما کم و بیش با سری فیلم های X-Men آشنایی دارند. مایکل فاسبندر این بار در نقش یکی از شخصیت های اصلی و مهم داستان یعنی اریک لنشر یا همان مگنیتو ظاهر شده است. ماجرا در بحبوحه جنگ سرد اتفاق می افتد. مگنیتو جوان به کمک چارلز اگزاویه و سایر جهش یافتگان، در تلاش است تا از وقوع یک حادثه اتمی بزرگ جلوگیری کرده و بشریت را از مرگ نجات دهد. در این قسمت کاملا با جریان ملاقات مگنیتو و پروفسور ایکس، دوستی و دشمنی آن ها خواهید شد.

Shame

 

تاریخ اکران: 2011

امتیاز IMDB: 7.2

برندون (مایکل فاسبندر) یک جوان خوش سیما و موفق است که زندگی به ظاهر معمولی و ساده ای دارد. اما وی یک راز بسیار بزرگ را در سینه خود پنهان کرده و توان آشکار کردن آن را در خود نمی بیند. همه چیز طبق روال سابق پیش می رود تا اینکه خواهر برندون یعنی سیسی (کری مولیگان) به طور کاملا غیر منتظره به شهر آمده و پس از سرک کشیدن در زندگی وی، از راز او باخبر می شود. مایکل برای بازی خیره کننده خود در این فیلم موفق شد تا نامزد دریافت بفتا و گلدن گلوب شود اما هیچ یک از جوایز را با خود به خانه نبرد.

Jane Eyre

  • تاریخ اکران: 2011
  • امتیاز IMDB: 7.3

جین ایر (میا واشیکوفسکا) یک دختر جسور و باهوش است که به خاطر داشتن شخصیتی متفاوت، بیشتر عمر خود را در تنهایی سپری کرده است. او کم کم به یک معلم موفق تبدیل شده و برای آموزش یک دختر بچه، به یک خانه اعیانی نقل مکان می کند. جین پس از مدتی شیفته و دلباخته دایی دخترک یعنی ادوارد (مایکل فاسبندر) می شود و با او قرار ازدواج می گذارد. اما درست نزدیک به عروسی، جین به راز مخوفی درباره ادوارد پی برده و مسیر زندگی اش برای همیشه تغییر می یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.