جزئیات تغییرات امنیتی iOS 14

رسانه کلیک – شرکت اپل در آپدیت نرم‌افزاری جدید خود، تغییرات امنیتی زیادی را در iOS 14 ایجاد کرده است و زیر ساخت امنیتی سیستم عامل خود را بهبود داده است. 

کنفرانس WWDC 2020 پر از آپدیت‌های نرم افزاری اپل برای محصولات جدید و قدیمی‌تر این شرکت بود. به طور کلی در آپدیت‌های نرم افزاری چیزی که در بیشتر مواقع شاهد آن هستیم بهبود عملکرد زیرساخت‌های مختلف از نظر امنیتی است. اپل هم طبق این قاعده پیش‌ رفته و در بروزرسانی‌های اخیر خود موارد امنیتی زیادی را بهبود بخشیده است.

تمرکز اپل در این بروزرسانی‌ها روی حریم شخصی کاربرانش بوده که شامل مخفی کردن لوکیشن دقیق کاربر، جلوگیری از سواستفاده اطلاعاتی اپلیکیشن‌های مختلف و امن‌تر شدن دوربین و میکروفون می‌شود.

اپل از دیرباز روی امنیت کاربرانش تمرکز ویژه‌ای داشت و با توسعه اپلیکیشن‌های متعدد و پروتکل‌های امنیتی جدید حافظ اطلاعات آنها در موارد مختلف بود.

حالا با iOS 14 توسعه دهندگان می‌توانند به کاربران اجازه دهند حساب کاربری فعلی خود را به Sign in With Apple تغییر دهند و در عین حال تمام پیشرفت و جزئیات اکانت خود را حفظ کرده و همچنین از قابلیت‌های اضافی حساب کاربری اپل نیز بهره ببرند.

امنیت اپلعلاوه بر این اپل می‌خواهد در زمینه امکان ردیابی داده‌ها و اطلاعات توسط اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها نیز واضح‌تر از قبل عمل کند. به این معنا که مثلا اگر یک برنامه از میکروفن یا دوربین شما استفاده کند، علامتی نارنجی رنگ در گوشه تصویر نمایشگر پدیدار خواهد شد.

همچنین تمام اپلیکیشن‌ها در رابطه با امکان به اشتراک گذاشتن اطلاعات با دیگر برنامه‌ها و سایت‌هایی که متعلق به شرکت‌های دیگر هستند نیز هشدار خواهند داد و از شما می‌خواهند که در صورت تمایل مجوز این کار را بدهید. ضمن اینکه کاربر می‌تواند به یک برنامه خاص اجازه دنبال کردن دقیق محل حضورش را ندهد، و آن اپلیکیشن صرفا بتواند لوکیشن حدودی او را در اختیار داشته باشد.

امنیت اپلدر نهایت نیز iOS 14 برای تمام اپلیکیشن‌های حاضر در اپ استور برچسبی مخصوص حاوی اطلاعات کامل و سیاست‌های حفاظت داده‌ها در نظر خواهد گرفت تا کاربر هنگام دانلود و حتی موقع استفاده از آن بداند چه اطلاعاتی را در اختیار توسعه دهنده قرار می‌دهد و چه چیزهایی دنبال خواهد شد. این موضوع با همراهی سیستم جلوگیری از دنبال کردن برنامه‌ها، به نوعی با تبلیغات بومی‌سازی شده نیز مبارزه خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.