اپلیکیشن های Docs، Sheets و Slides به قابلیت دارک مود مجهز می شوند

رسانه کلیک –  گوگل در حال اضافه کردن قابلیت دارک مود به نسخه های اندرویدی سه اپلیکیشن Docs، Sheets و Slides است. کاربران می توانند به صورت دلخواه آن را فعال یا غیر فعال کنند.

کمپانی گوگل در نظر دارد تا نسخه اندرویدی سه اپلیکیشن Docs، Sheets و Slides را به قابلیت دارک مود یا dark theme Support مجهز کند. بنابراین کاربران می توانند با رفتن به قسمت تنظیمات، گزینه مربوط به این ویژگی را فعال کرده و از آن بهره مند شود. استفاده از دارک مود به ویژه در شرایط کم نوری می تواند ضمن کمک به افزایش طول عمر باتری، از آسیب های چشمی نیز جلوگیری کند.

زمان زیادی طول کشید تا گوگل این قابلیت مهم و کاربردی را به برخی اپلیکیشن های خود اضافه کند. اگر به خاطر داشته باشید نسخه جدید اندروید که در حال حاضر با نام Android Q شناخته می شود، سال گذشته قابلیت دارک مود را دریافت کرد. کروم 78 نیز در پاییز از این قابلیت بهره مند شد. در فصل بهار نیز بالاخره شاهد اضافه شدن آن به Search App بودیم.

البته ناگفته نماند که فرایند تیره سازی برای همه برنامه ها یکسان نیست و گوگل برای برخی از آن ها به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. به عنوان مثال ویژگی Dark Mode باید به صورت کامل و جزئی به Gmail اعمال شود؛ چراکه ممکن است آنچه روی نمایشگر می بینید با آنچه مشاهده می کنید، تماما فرق داشته باشد.

اضافه شدن قابلیت دارک مود به نسخه اندرویدی اپلیکیشن های Docs، Sheets و Slides خبر خوبی برای کاربران به شمار می آید. البته شرکت گوگل اعلام کرده که این ویژگی در حال حاضر برای همه قابل دسترسی نیست و افراد باید تا چند هفته دیگر نیز صبر کنند. نکته جالب توجه آنکه شرکت گزینه ای به نام View in light theme را نیز برای دستگاه در نظر گرفته تا کاربران بتوانند قبل از ارائه و ثبت اسناد مهم، آن ها را در حالت معمولی نیز مشاهده کنند.

منبع endgadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.