آموزش اینستاگرام

برند Cupra خودرو El-Born

برند Cupra خودرو El-Born را به عنوان اولین خودرو الکترونیکی خود معرفی کرد

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – در ماه مارس سال 2019 میلادی خودرو El-born به عنوان اولین خودرو تمام برقی توسط SEAT معرفی شد. از آن زمان تاکنون برند Cupra فقط نمونه‌ای از این خودرو را در نمایشگاه ماشین تولیدات خودرویی نمایش داد. نام این خودرو همان El-Born است که توسط کارخانه فولکس واگن مونتاژ می‌شود.

از نظر ظاهری نسبت به آنچه به عنوان خودرو مفهومی از Cupra نمایش داده شده است تغییراتی داشته است برای مثال جلو خودرو کمی تیزتر شده است و چرخ‌های آن پهن‌تر شده است. طراحی داخلی آن تغییری نکرده است اما نکته مهم در خصوص مواد بکار رفته در کابین این خودرو این است که از مواد و متریال مختلفی که اکثر آن‌ها قابل بازیافت هستند برای صندلی‌ها، جلو داشبورد و همچنین درهای خودرو استفاده شده است. طراحی فرمان خودرو نیز جدیدتر و زیباتر شده است.

در این خودرو از یک باتری 77 کیلوواتی استفاده شده است که در هر بار شارژ می‌توان مسافتی حدود 310 مایل بر ساعت یا 500 کیلومتر پیمود. در باطری‌های این خودرو از پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا استفاده‌شده است و با 30 دقیقه شارژ می‌توان انرژی پیمودن 161 مایل یا 260 کیلومتر بر ساعت را تأمین کرد.  

علاوه بر این خودرو قادر است در عرض 2.9 ثانیه به سرعتی معادل 50 کیلومتر در ساعت برسد. سیستم DDC که در واقع سیستم انطباق خودکار با شرایط جاده است در این خودرو بهینه و به روز شده است.

وین گریفیتس، مدیر عامل Cupra اعلام کرده است که برای طراحی نمونه واقعی این خودرو از تمامی کانسپت‌های اولیه طراحی شده استفاده شده است . این خودرو یکی از بهترین خودروهای برقی است که سرعت و شتاب بالایی دارد. قرار است El-Born تا پایان سال 2021 به بازار عرضه شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.