آموزش اینستاگرام

رئیس انجمن واردکنندگان موبایل و لوازم جانبی:

قاچاقچیان بازار موبایل را برهم می زنند!

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – رئیس انجمن واردکنندگان موبایل و لوازم جانبی گفت: طرح رجیستری نتوانسته قاچاق گوشی را متوقف کند، بلکه افراد گوشی را قاچاق و پس از رجیستر کردن بدون گارانتی در بازار به فروش می‌رسانند.

«حسین غروی‌رام» روز یکشنبه در نشست خبری افزود: دولت از تصمیم خوبی که درباره ممنوعیت گوشی های بالای ۳۰۰ یورویی گرفته بود، به دلایلی صرفنظر کرد.

وی با بیان اینکه با وجود افزایش قیمت ارز، اکنون گوشی تلفن‌همراه اصلا گران نیست، افزود: قاچاقچیان با قاچاق گوشی های بالای ۳۰۰ یورو بازار ارز را نیز بر هم زدند. پیشنهاد من این است که مردم با مراجعه به تعزیرات و بازرسی وزارت صنعت از این وضعیت شکایت و خواسته خود را مطالبه کنند.

غروی‌رام اشاره کرد: نیروهای امنیتی باید به این مساله ورود کنند تا متوجه شویم مشکل از کجاست؟ ما ادعا کردیم قیمت موبایل در بازار از همه جای دنیا ارزان تر است و این ادعا را اثبات کردیم. کافیست قیمت گوشی را در آمریکا با دلار ۲۲ هزارتومانی ضرب کنید. حتی در برخی موارد گوشی های ما ارزانتر نیز است.

رئیس انجمن واردکنندگان موبایل اضافه کرد: واردکنندگان موبایل، سرمایه خودمان را در این راه گذاشته و بازار را تامین کردند. برای گوشی های بالای ۳۰۰ یورو که به شکل قاچاق وارد شده است نه خدمات پس از فروش دارد نه از آن حمایت می شود.

«قاچاقچیان بازار موبایل را برهم می زنند»؛ او با تاکید بر این جمله می‌گوید: واردکنندگان موبایل، اعتبار خودشان را در شرکت هایی که در کشورهای دیگر برای دور زدن تحریم ها دایر کردند، به خطر انداختند تا بتوانند گوشی وارد کنند اما قاچاقچیان برای ما مشکلات زیادی ایجاد کردند. باید با آن ها برخورد شود.

غروی‌رام تاکید کرد:‌ ما اکنون واردات گوشی مسافری نداریم. گوشی های زیادی به اسم مسافری قاچاق و رجیستر می شوند.

3 نظرات
 1. عیسی می گوید

  وقتی واردات گوشی هم مثل خودرو سازها تحت انحصار قرارگرفت معلومه شما میگید قاچاق باعث گرانی تلفن همراه شده، قاچاق باعث شده که شما نتونید بیشتر از این گرون کنید، و بحث گارانتی هم در حوزه تلفن همراه فاقد اعتبار می باشد و در عمل ثابت شده شرکتها خدمات لازم را ارائه نمیدهند.اگر واردات قانونی برای همه آزاد باشد مشکل حل خواهد شد طرح ریجستری هم به این صورت فقط به گرانی بیش از پیش دامن زده است.

 2. Sahar می گوید

  اگه گوشی تو ایران ارزانتره چرا چرا و چرا از ایران به کشورای دیگه که اصلا چیزی به اسم ریجستری معنی نداره قاچاق نمیشه؟
  خیلی پررو تشریف دارین
  قیمت نسبت به درآمد چی؟

 3. نادیا می گوید

  برا شما ارزون برا ما اصلا هم ارزون نیس، حقوق چندماهم باید جمع کنم تا یه گوشی معمولی بخرم اونم با این وضعیت بد اقتصادی که پول اصلا جمع نمیشع، واقعا دلتون خوشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.