آموزش اینستاگرام

ذخیره صفحات وب به صورت آنلاین در مرورگر safari روی آیفون

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – اگر شما هم از کاربران آیفون هستید، می‌توانید با استفاده از قابلیت ذخیره صفحات وب ، صفحات مورد‌علاقه خود را در مسیر بازگشت به خانه به‌صورت آفلاین مطالعه کنید.

گاهی اوقات دوست داریم صفحات وب را زمانی که در مسیر خانه به اداره و یا زمان‌هایی که پشت چراغ‌قرمز منتظر هستیم مرور کنیم اما مشکل بزرگی مثل ضعیف بودن سیگنال شبکه اینترنت در گوشی به ما اجازه چنین کاری را نمی‌دهد. اگر شما هم از کاربران گوشی‌های آیفون یا آیپد هستید، خوشبختانه برای شما امکان ذخیره صفحات وب با استفاده از مرورگر Safari و به صورت آفلاین وجود دارد. این قابلیت با عنوان Reading List در مرورگر Safari شناخته می‌شود.

برای فعال کردن قابلیت Reading List به صورت Offline شما نیاز به ایجاد برخی از تنظیمات در iCloud دارید. برای این کار ابتدا وارد بخش تنظیمات یا Setting گوشی شده و روی نام کاربری خود که در بالای صفحه‌نمایش داده می‌شود کلیک کنید.

ذخیره صفحات وب به صورت آنلاین در مرورگر safari از صفحه باز شده روی گزینه iCloud کلیک کنید.

مرورگر safari در صفحه مربوط به تنظیمات iCloud روی گزینه safari کلیک کنید و آن را به حالت فعال تغییر دهید. اگر به صورت پیش‌فرض فعال است آن را تغییر ندهید.

ذخیره صفحات وب به صورت آنلاین در مرورگر safari بعد از انجام این تنظیمات باید گزینه Offline Reading را فعال کنیم. روی دکمه Back که در گوشه بالا سمت چپ صفحه قرار دارد کلیک کنید تا به صفحه اصلی تنظیمات وارد شوید.

در این صفحه روی گزینه Safari کلیک کنید. در انتهای صفحه مربوط به Safari در قسمت Reading List گزینه Automatically Save Offline را فعال کنید.

ذخیره صفحات وب به صورت آنلایناستفاده از قابلیت Reading List در Safari

برای استفاده از قابلیت Reading List در مرورگر safari از صفحه تنظیمات خارج شوید. صفحه وب مورد نظر خود را که می‌خواهید به صورت Offline پیمایش کنید باز کنید. روی دکمه Share کلیک کنید.

ذخیره صفحات وب به صورت آنلاین در مرورگر safari  از منوی باز شده روی گزینه Add To Reading List کلیک کنید.

مرورگر safari برای مشاهده Reading List در آینده دکمه Bookmarks در مرورگر Safari را انتخاب کنید و سپس روی برگه‌ای که آیکون آن شبیه عینک است کلیک کنید.

ذخیره صفحات وب به صورت آنلاین در مرورگر safari از این برگه روی هر کدام از آیتم‌هایی که قبلاً ذخیره کرده‌اید و می‌خواهید مشاهده کنید کلیک کنید. با این قابلیت شما می‌توانید حتی اگر به اینترنت هم متصل نباشید صفحات وب را که ذخیره کرده‌اید مشاهده و پیمایش کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.