اولین تصاویر از خودرو کراس‌اور برقی HiPhi X منتشر شد

رسانه کلیک – اولین تصاویر نسخه تولیدی خودرو کراس‌اور برقی HiPhi X توسط شرکت چینی Human Horizons منتشر شد. طرح این خودرو از فارادی فیوچر FF91 الهام گرفته شده است و در ابتدای سال ۲۰۲۱ وارد بازار خواهد شد.

با گذشت یک سال از رونمایی خودرو مفهومی وان توسط برند جدید HiPhi شرکت هیومن هورایزنز، اولین تصاویر نسخه اولیه خودروی HiPhi X منتشر شد. این خودروی الکتریکی یک کراس‌اور/ شاسی‌بلند بزرگ و مشابه مدل ناموفق فارادی فیوچر FF91 است. این خودرو در شهر یانچنگ استان جیانگ‌سو چین ساخته می‌شود. 

کراس‌اور برقی HiPhi Xیکی از ویژگی‌های جذاب خودرو HiPhi X درب‌های عقب آن است. این درب ها به نام درب‌های بالی نیز شناخته می‌شوند. در حقیقت می‌توان گفت که آن‌ها ترکیبی از درب‌های خودکشی (suicide doors) و درب‌های گالوینگ هستند. با وجود منحصربه‌فرد بودن این درب‌ها، به نظر نمی‌رسد که مزیت خاصی نسبت به مدل‌های سنتی یا درب‌های بال فالکون تسلا مدل ایکس داشته باشند.

در حال حاضر تصویری از نمای داخل کابین‌های HiPhi X منتشر نشده است. اما در برخی تصاویر برش خورده می‌توان قابلیت‌هایی را مانند تنظیم صندلی‌ها، گرمایش صندلی، کنترل لمسی برای تهویه هوا و خنک‌کردن صندلی در بخش عقب مشاهده کرد.

 کراس‌اور برقی HiPhi X

این خودرو شامل ۶ صندلی اسپرت با طرح ۲ + ۲ + ۲ است که در سه ردیف پخش می‌شوند. ردیف اول و دوم آن‌ها نیز قابلیت تهویه، گرمایش و ماساژ دارند. گفته می‌شود که به جای دوربین‌های باریک موجود در خودروی مفهومی، این خودرو از آینه‌های سنتی استفاده شده است.

در حال حاضر میزان دقیق قدرت خروجی این خودروی الکتریکی مشخص نشده است. با این وجود می‌توان فهمید که HiPhi X در پیکربندی‌های محرک عقب و تمام چرخ محرک ارائه می‌شود. قوی‌ترین مدل ‌آن نیز با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در زمان ۳/۹ از حالت سکون حرکت می‌کند. باتری این خودرو در چند حالت استفاده می‌شود اما طبق استاندارد NEDC  باتری بزرگ‌ ۹۶ کیلووات ساعت این خودرو قابلیت رسیدن به حداقل ظرفیت پیمایش ۶۱۰ کیلومتر را دارد.

 کراس‌اور برقی HiPhi Xشرکت چینی سازنده این خودرو اعلام کرده است که برای توسعه‌ی سیستم هوش مصنوعی این محصول با کمپانی مایکروسافت همکاری کرده است. علاوه بر مواردی که گفته شد این شرکت قابلیت‌های رانندگی نیمه خودران سطح ۳ را ارائه می‌دهد و از به‌روزرسانی‌های بی‌سیم نیز پشتیبانی می‌کند. به نظر می‌رسد خودرو کراس‌اور برقی HiPhi X در ۶ ماه اول سال ۲۰۲۱ به بازار چین عرضه شود.

منبع carscoops

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.