طبق اطلاعات درز کرده از یک حامل مخابراتی؛

آیفون 12 با پشتیبانی 5G احتمالا تا پایان اکتبر عرضه می‌شود

رسانه کلیک – اطلاعات درز کرده نشان می‌دهد که آیفون 12 با پشتیبانی از 5G احتمالا تا پایان اکتبر به بازار عرضه می‌شود. پیش‌فروش این محصول تا ۲۰ اکتبر مهلت دارد و تاریخ دقیق عرضه‌ی این گوشی هنوز به طور رسمی مشخص نشده است.

اپل در آخرین اطلاعیه‌ی خود از عقب افتادن چند هفته‌ای معرفی و عرضه‌ی تلفن همراه جدید خود به علت همه‌گیری ویروس کرونا خبر داده بود. اکنون اما شایعاتی پیرامون پشتیبانی این تلفن همراه از 5G و تاریخ احتمالی عرضه‌ی آن به گوش می‌رسد.

ایوان بلس، یکی از افشاکنندگان، از ایمیل تبلیغاتی که از سوی یکی از حامل‌های مخابراتی انگلیسی فرستاده شده رونمایی کرده است. در این ایمیل تاریخ پایان پیش‌فروش تا ۲۰ اکتبر مشخص شده که می‌توان حدث در احتمالا این گوشی در ۲۳ اکتبر رو نمایی خواهد شد. تاریخی که با علاقه‌مندی اپل برای رونمایی از محصولاتش در روزهای جمعه هماهنگی دارد.

همچین از این تبلیغ این‌طور برداشت می‌شود که آیفون 12 احتمالا از نسل پنجم اینترنت (5G) پشتیانی میکند. هرچند این اطلاعات دور از ذهن نبوده است اما تا کنون اطلاعات موثقی از آن‌ها به بیرون درز نکرده است. 

همچنین می‌توان نام اپل واچ سری ۶ را در متن این ایمیل دید اما اطلاعات کارآمدی از این ساعت هوشمند ارائه نشده است.

اپل سعی دارد تا در 15 سپتامبر رویداد رسانه­ای مجازی برگزار کند و ممکن است که در این رویداد، شبکه مخابراتی آیفون 12 را معرفی کند. البته این یک احتمال است. در غیر این صورت، باید تا اواسط ماه اکتبر صبر کنید.

کمپانی اپل نسبتا دیر به تکنولوژی نسل 5 رو آورده است در حالی که این تکنولوژی از سال 2019 بر روی برخی گوشی­ها بوده و همچنین این تکنولوژی، پایه اصلی تولید جدیدترین گوشی­های اندروید در 2020 بوده و در حال حاضر حتی در گوشی­های میان­رده نیز یافت می­شود.

البته مدت زمان تعلل اپل در استفاده از نسل5 حامل­های اینترنت، نسبت به اینترنت LTE کمتر بوده است( تا تولید آیفون 5 در سال 2012 صبر کرده است). البته زمان بندی اپل مناسب بوده است. زیرا نسل پنجم اینترنت به تازگی وارد بازار شده است و ممکن است مشکلات زیادی را برای براتری و طراحی آن به وجود بیاورد. به یاد می­آورید که گلکسی S10 برای پشتیبانی از اینترنت نسل 5 چه ابعاد بزرگی داشته است؟ اگر آیفون 12 از اینترنت نسل 5 پشتیبانی کند، ممکن است همراه با تکنولوژی وای­فای که در حال اوج گرفتن است عرضه شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.