زیرنویس خودکار به IGTV اینستاگرام اضافه شد

رسانه کلیک – در جدیدترین نسخه منتشر شده از شبکه اجتماعی اینستاگرام، قابلیت زیرنویس خودکار به 16 زبان زنده دنیا به ویدیوهای IGTV اینستاگرام اضافه شد. 

در جدیدترین به روزرسانی این شبکه اجتماعی، قابلیت زیرنویس خودکار به ویدیوهای IGTV اینستاگرام اضافه شده است. اکنون در ابتدای ایجاد این قابلیت 16 زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌شود و امیدواریم که تعداد زبان‌ها در آینده بیشتر شود. اگر صدای ویدیو قطع باشد، به صورت خودکار زیرنویس نمایش داده می‌شود. همچنین برای فعال کردن این قابلیت به صورت دستی باید به تنظیمات اینستاگرام خود مراجعه کنید. 

این زیرنویس‌ها توسط هوش مصنوعی قدرتمند این شبکه اجتماعی تولید می‌شوند و تجربه کاربری این شبکه اجتماعی را به خصوص برای افراد ناشنوا یا کم شنوا میزان زیادی بهبود می‌دهند. بر اساس گزارش سازکان جهانی بهداشت، 466 میلیون فرد کم شنوا یا ناشنوا در سراسر دنیا وجود دارند و اینستاگرام در بیانیه‌ای اعلام کرده است که یکی از دلایل اضافه شدن این قابلیت، بهبود تجربه کاربری این افراد و افزایش میزان تعامل آن‌ها در این شبکه اجتماعی بوده است. 

اینستاگرام متعلق به شرکت فیس بوک است و مدت زیادی است که قابلیت زیرنویس خودکار به ویدیوهای فیس بوک اضافه شده است؛ اما به‌تازگی این قابلیت به بخش IGTV اضافه شده است. فیس بوک هم در ماه‌های اخیر قابلیت‌هایی به پلتفرم خود اضافه کرده است تا افراد با ناتوانی‌های ذهنی و فیزیکی دسترسی بهتری به این شبکه داشته باشند.

قطعا این قابلیت‌های جدید فیس بوک و اینستاگرام علاوه بر اینکه کمک زیادی به افراد با توانایی‌های محدود خواهد کرد؛ مورد توجه و تحسین افراد زیادی نیز قرار خواهد گرفت. 

منبع cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.