کور سوی امیدی برای گوشی‌های هوشمند هوآوی

شرکت AMD به دنبال مجوز همکاری با شرکت‌های تحریم‌شده از سوی آمریکا

رسانه کلیک – شرکت AMD اعلام کرده است که مجوز همکاری با برخی از شرکت‌های تحریم‌شده از سوی آمریکا را دریافت کرده است. اما هنوز مشخص نیست که شرکت هوآوی در این لیست قرار دارد یا خیر. 

شرکت هوآوی در حال حاضر در تلاش است تا کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند خود را سرپا نگه‌دارد؛ زیرا مدتی است که این شرکت چینی از سوی آمریکا تحریم شده است و نمی‌تواند قطعات موردنیاز برای ساخت گوشی‌های هوشمند خود را از شرکت‌های دیگر تامین کند. 

اما اکنون به نظر می‌رسد کمی امید برای این شرکت وجود داشته باشد. یکی از مقامات شرکت AMD اعلام کرده است که این شرکت  مجوز فروش محصولات خود به شرکت‌های تحریم‌شده از سوی آمریکا را دریافت کرده است. طبق این مجوز همکاری این شرکت با شرکت‌های تحریم‌شده، تاثیر بر کسب‌وکار‌آن‌ها نخواهد داشت. البته شرکت AMD اعلام کرده است که تمام قوانین و مقررات این مجوز را رعایت خواهد کرد. 

این مقام مسئول هنوز نام شرکت‌هایی که اجازه همکاری با آن‌ها را دارد فاش نکرده است. به همین دلیل هنوز نمی‌توان با قطعیت گفت که راهی برای تامین قطعات موردنیاز هوآوی پیدا شده است. 

حتی اگر شرکت هوآوی در لیست شرکت‌های مجاز برای AMD قرار نداشته باشد، می‌توان این امید را داشت که شرکت‌های دیگری در آینده از دولت آمریکا مجوز همکاری با هوآوری را دریافت خواهند کرد. همچنین برخی از شرکت‌های امریکایی در حال مذاکره با دولت آمریکا هستند تا شرایط هوآوی را مجددا بررسی کند و محدودیت‌های همکاری با این شرکت را کاهش دهد؛ زیرا آن‌ها معتقدند که این قطع همکاری هم از نظر نوآوری و هم از نظر مالی روی کسب‌وکارهای آمریکایی تاثیر منفی خواهد داشت. 

منبع gizmochina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.