باگ نرم‌افزاری iOS14 اپلیکیشن‌های پیش‌فرض را تغییر می‌دهد

رسانه کلیک – باگ نرم‌افزاری iOS14 باعث می‌شود که کاربران بعد از هر بار خاموش و روشن کردن گوشی خود مجبور باشند که مرورگر و اپلیکیشن ایمیل پیش‌فرض خود را تغییر دهند. 

دو روز پیش نسخه جدید سیستم عامل iOS یا همان iOS14 منتشر شد و اکنون یک باگ نرم‌افزاری بسیار مهم در آن مشخص شده است. یکی از بهترین قابلیت‌هایی که به این نسخه اضافه شده است و بسیاری از کاربران آیفون مدت‌هاست که به دنبال آن هستند، امکان انتخاب مرورگر پیش‌فرض و اپلیکیشن ایمیل پیش‌فرض است. اما متاسفانه باگ هم دقیقا مربوط به همین قابلیت است. 

بعد از هر بار ریبوت یا خاموش و روشن کردن گوشی، مرورگر و اپلیکیشنی که کاربران به‌صورت پیش فرض انتخاب کرده‌اند، پاک می‌شود و باز هم اپلیکیشن‌های اپل به صورت پیش‌فرض انتخاب می‌شوند. 

یعنی هر بار که شارژ باتری شما تمام شود و گوشی‌تان خاموش شود، بعد از اینکه آن را روشن کنید باز هم باید از مرورگر سافاری و اپل ایمیل استفاده کنید و یا دوباره به تنظیمات گوشی مراجعه کنید و اپلیکیشن‌های پیش‌فرض خود را انتخاب کنید. 

این باگ نرم‌افزاری در آپدیت بعدی این سیستم عامل رفع خواهد شد؛ اما تا آن زمان کاربران آیفون باید بعد از هر بار ریبوت گوشی دوباره به صورت دستی مرورگر پیش فرض خود را انتخاب کنند. 

منبع gsmarena

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.